Books: History

Number of items: 370

Szűcs Jenő: Az utolsó Árpádok. Millenniumi Magyar Történelem Historikusok. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
19404.

9 000 HUF
23,32
25,71

Kulcsár Péter: A magyar történelmi irodalom lelőhelyjegyzéke a kezdetektől 1700-ig. Inventarium de operibus litterariis ad res hungaricas pertinentiis ab initiis usque ad annum 1700. Összeáll: Kulcsár Péter. Bp., 2003, Balassi - Országos Széchenyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés.
19405.

6 000 HUF
15,54
17,14

19406.

3 000 HUF
7,77
8,57

Galletti, Johann Georg August:Fortsetzung der Algemeinen Welthistorie durch eine Gesellschaft von Gelehrten in Deutschland und Engeland angefertigt. 49. Thelis 3. Band. Halle, 1801. Jakob Gebauer. 1 t(litogárfia) + 496p. Sérült, elvált korabeli félbőr kötésben / Damaged binding
19407.

8 000 HUF
20,73
22,86

19408.

8 000 HUF
20,73
22,86

Fülöp-Miller, René:  Geist und Gesicht des Bolschewismus. Darstellung und Kritik des kulturellen Lebens in Sowjet-Russland. Mit 602 Abbildungen.  [Bécs-Zürich] Wien-Zürich, (1928). Amalthea-Verlag (Druck von Josef Gerstmayer). 1 t. (címkép) + 523 + [7] p. + 160 t. (158 kétoldalas, ebből 9 színes, 5 kétszínnyomású; egy kihajtható). Egyetlen kiadás.  A Szovjetunióban két évet eltöltő, erdélyi származású René Fülöp-Miller (1891-1963) újságíró, művelődéstörténész munkája a totális újrakezdést meghirdető, új embertípuson dolgozó szovjet rendszer kulturális életének rendkívül gazdagon illusztrált monográfiája. A kötetben bemutatott szovjet avantgárd grafika és képzőművészet, építészet és urbanisztika, színművészet propagandisztikus céljai ellenére egyszerre tűnik monumentálisnak és művészinek, egyben bemutat egy igen különös és totális társadalmi kísérletet a régi élet kereteinek kíméletlen eltörlésével együtt egy addig még nem létezett életvilág megteremtésére. A felvonultatott képanyag arról tanúskodik, hogy a szovjet propaganda leleményessége nem ismert határokat: az óriási társadalmi kísérlet (és a párt) igazának igazolására a propaganda éppúgy felhasznál graffitikkel ellátott vasúti kocsikat, mint Lenin-portrékat kínáló kerámiákat és virág-kollázsokat, a már-már tradicionálisnak ható szavalókórusok, feliratozott élőképek, és a monumentális építészet és urbanisztika számos példája mellett. A szerző a totális társadalmi kísérlet kétségtelen eredményei mellett beszámol a rendszer árnyoldalairól is, időről időre kitérve a belső leszámolásokra, az egyházüldözés kíméletlen stratégiáira, a rendszert pedig általánosságban hibáival és erényeivel együtt jellemzi. (A népirtásokról és a gulágokról ugyanakkor nem esik szó.) A magyarra soha le nem fordított művet a két világháború közti magyar sajtó alig idézi, egyes közgazdasági szakmunkák és egyes katolikus periodikák ugyanakkor a bolsevik rendszer lényegét jellemző alapműként hivatkoznak René Fülöp-Miller monumentális Szovjet-Oroszország-monográfiájára.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19409.

Fülöp-Miller, René: Geist und Gesicht des Bolschewismus. Darstellung und Kritik des kulturellen Lebens in Sowjet-Russland. Mit 602 Abbildungen. [Bécs-Zürich] Wien-Zürich, (1928). Amalthea-Verlag (Druck von Josef Gerstmayer). 1 t. (címkép) + 523 + [7] p. + 160 t. (158 kétoldalas, ebből 9 színes, 5 kétszínnyomású; egy kihajtható). Egyetlen kiadás. A Szovjetunióban két évet eltöltő, erdélyi szárma...

8 000 HUF
20,73
22,86

19410.

2 800 HUF
7,25
8,00

Bethlen István gróf beszédei és írásai. I-II. köt. Bp., 1933, Genius, 1 t.+ 368 p.; 380 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a kötetek gerincén sérülésekkel, belül nagyrészt jó állapotban.
19411.

7 000 HUF
18,13
20,00

19412.

Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó áll...

7 000 HUF
18,13
20,00

Magyar művelődéstörténet I-V. kötet. Szerk.: Domanovszky Sándor. Bp., é.n.(1939-1942.), Magyar Történelemi Társulat. Gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott, gerincű félbőr-kötésekben, ex libris-szel, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
19413.

6 000 HUF
15,54
17,14
21

Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., én., Athenaeum, 784 p.; 826 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblákon nemzeti kiscímerrel, kopott borítóval, kijáró táblákkal, az I. kötetben egy kihajtható tábla sérült, kettészakadt.
19414.

6 000 HUF
15,54
17,14
9

19415.

4 800 HUF
12,44
13,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF