Kulcsár Péter: A magyar történelmi irodalom lelőhelyjegyzéke a kezdetektől 1700-ig. Inventarium de operibus litterariis ad res hungaricas pertinentiis ab initiis usque ad annum 1700. Összeáll: Kulcsár Péter. Bp., 2003, Balassi - Országos Széchenyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés.
Galletti, Johann Georg August:Fortsetzung der Algemeinen Welthistorie durch eine Gesellschaft von Gelehrten in Deutschland und Engeland angefertigt. 49. Thelis 3. Band. Halle, 1801. Jakob Gebauer. 1 t(litogárfia) + 496p. Sérült, elvált korabeli félbőr kötésben / Damaged binding
Orosz, [József] Joseph: Ungarns gesetzgebender Körper auf dem Reichstage zu Pressburg im Jahr 1830. Sammt Actenstücken und Anmerkungen von - - . I-II. köt. [Egy kötetben]. Leipzig, 1831-1832, Paul Gotthelf Kummer, XVI+387+(3) p.; 251 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két kijáró lappal.
Fülöp-Miller, René: Geist und Gesicht des Bolschewismus. Darstellung und Kritik des kulturellen Lebens in Sowjet-Russland. Mit 602 Abbildungen. [Bécs-Zürich] Wien-Zürich, (1928). Amalthea-Verlag (Druck von Josef Gerstmayer). 1 t. (címkép) + 523 + [7] p. + 160 t. (158 kétoldalas, ebből 9 színes, 5 kétszínnyomású; egy kihajtható). Egyetlen kiadás. A Szovjetunióban két évet eltöltő, erdélyi szárma...
Bethlen István gróf beszédei és írásai. I-II. köt. Bp., 1933, Genius, 1 t.+ 368 p.; 380 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a kötetek gerincén sérülésekkel, belül nagyrészt jó állapotban.
Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó áll...
Magyar művelődéstörténet I-V. kötet. Szerk.: Domanovszky Sándor. Bp., é.n.(1939-1942.), Magyar Történelemi Társulat. Gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott, gerincű félbőr-kötésekben, ex libris-szel, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., én., Athenaeum, 784 p.; 826 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblákon nemzeti kiscímerrel, kopott borítóval, kijáró táblákkal, az I. kötetben egy kihajtható tábla sérült, kettészakadt.