Books: History

Number of items: 370

Farkas József: Bibliai régiségek. Kézi könyv a Szent Írás megértéséhez. Képekkel, s a Szent-föld térképével. Németből átdolgozta: Farkas József. Pest, 1872. Hornyánszky Viktor ny. VIII + 360 p. + 1 térkép (kihajtható acélmetszet). Egyetlen kiadás. Farkas József (1833-1908) református lelkész, egyháztörténész munkája a Biblia világának széleskörű művelődéstörténeti panorámáját nyújtja, a zsidóság étkezésétől rítusaiig, a próféták és az írástudók társadalmi helyzetétől a korabeli igazságszolgáltatás részleteiig, kitekintéssel az Újszövetség világára. Oldalszámozáson belül 61 szövegközti, fametszetű illusztrációval. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Mogyorósy Gyula büki evangélikus lelkész.  Díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19428.

Farkas József: Bibliai régiségek. Kézi könyv a Szent Írás megértéséhez. Képekkel, s a Szent-föld térképével. Németből átdolgozta: Farkas József. Pest, 1872. Hornyánszky Viktor ny. VIII + 360 p. + 1 térkép (kihajtható acélmetszet). Egyetlen kiadás. Farkas József (1833-1908) református lelkész, egyháztörténész munkája a Biblia világának széleskörű művelődéstörténeti panorámáját nyújtja, a zsidóság é...

6 000 HUF
15,54
17,14

19429.

5 500 HUF
14,25
15,71

Bóna István: Hunok - gepidák - langobardok. Történeti régészeti tézisek és címszavak. Összeáll.: - -. Magyar Őstörténeti Könyvtár 6. Szeged, 1993., József Attila Tudományegyetem Magyar Őstörténeti Kutatócsoport, 188 p.+ 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
19430.

5 000 HUF
12,95
14,29

19431.

3 000 HUF
7,77
8,57

Szabó Dezső: Küzdelmeink a nemzeti királyságért 1505-1526. A magyar nemzet önállóságáért és függetlenségéért vívott küzdelmek története az 1505-iki rákosi végzéstől a Rákóczi-emigratio kihaltáig. I. köt. Bp., 1917, Franklin-Társulat, 226+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült lapszélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19432.

5 000 HUF
12,95
14,29

Nagy Pál: Historia pragmatica regni Hungariae. 1. köt. Pest, 1823, Trattner. . 1 t rézmetszet + 427p. Sérült kartonált papírkötésben,
19433.

5 000 HUF
12,95
14,29

Hanns Schlitter: Aus Österrichs Vormärz I. köt.: Galizien und Krakau. Amalthea-Bücherei. Zürich - Leipzig - Wien, 1920, Amalthea, VI+2+132 p. Kiadói papírkötés.
19434.

5 000 HUF
12,95
14,29

Kristó Gyula: A magyar nemzet megszületése. Szegedi Középkortörténeti Könyvtár 12. Szeged, 1997. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19435.

5 000 HUF
12,95
14,29

László Gyula: Őstörténetünk. Egy régész gondolatai néppé válásunkról. (DEDIKÁLT). Bp., 1983, Tankönyvkiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, László Gyula (1910-1998) Széchenyi-díjas régész-történész, képzőművész által DEDIKÁLT példány.
19436.

5 000 HUF
12,95
14,29

Dr. Zakar András: Kazáriai államcsíny. (Kézirat). Kiadta: Szatmári István. Garfield, 1987, Turán-ny. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
19437.

5 000 HUF
12,95
14,29

Stoddard, Lothrop: Lázadás a civilizáció ellen. Fordította: dr. Horvátth Dániel. Második kiadás. Budapest, 1931. A Magyar Jogászegylet kiadása (Árpád Rt. könyvnyomdája, Kalocsa). 152 p. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Részlet a szerző előszavából: ,,A forradalmi nyugtalanság, amely napjainkban az egész világot gyötri, sokkal mélyebbről jön, mint általában gondolják. Gyökerében oka ennek nem az orosz bolseviki propaganda, sem a világháború, sem a francia forradalom, hanem a faji elszegényedésnek folyamata, amely a múltnak nagy civilizációit elpusztította és amely elpusztulással fenyegeti a mienket is." (Magyar Jogászegylet könyvtára 4.) Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19438.

Stoddard, Lothrop: Lázadás a civilizáció ellen. Fordította: dr. Horvátth Dániel. Második kiadás. Budapest, 1931. A Magyar Jogászegylet kiadása (Árpád Rt. könyvnyomdája, Kalocsa). 152 p. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Részlet a szerző előszavából: ,,A forradalmi nyugtalanság, amely napjainkban az egész világot gyötri, sokkal mélyebbről ...

5 000 HUF
12,95
14,29

Domanovszky Sándor: Kézai Simon mester Krónikája. Forrástanulmány. A Flór Gyula emlékére tett alapítványból kiadja a Magyar Tudományos Akadémia. Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum rt. ny.) 180 p. Egyetlen kiadás. Filológiai tanulmány a középkori magyar történelem egy fontos forrásművéről, az 1282 körül keletkezett, Kézai Simonnak tulajdonított latin nyelvű krónikáról, mely egyéb források mellett megőrizte a korábban készült úgynevezett hun krónikát. Poss.: Dr. Hárich János. [Hárich János (1904-?) történetíró, az Esterházy hercegi uradalom levéltárosa volt. Az 1944-ben a Nemzeti Múzeumból elszállított Esterházy-kincsek ügyében 1949-ben letartóztatták.] Pamlényi 173. old. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó példány.
19439.

Domanovszky Sándor: Kézai Simon mester Krónikája. Forrástanulmány. A Flór Gyula emlékére tett alapítványból kiadja a Magyar Tudományos Akadémia. Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum rt. ny.) 180 p. Egyetlen kiadás. Filológiai tanulmány a középkori magyar történelem egy fontos forrásművéről, az 1282 körül keletkezett, Kézai Simonnak tulajdonított latin nyelvű krónikáról, mely egyéb...

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF