Emanuel Tov: Textual Criticism of the Hebrew Bible. Minneapolis, 2022, Fortress Press. Negyedik, javított és bővített kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. / Revised and Expanded Fourth Edition. In English language. Hardcover, with slightly damaged dust jacket.
Biró Lajos: A zsidók útja. [Bécs] (Wien), 1921. (Pegazus kiadás, W. Hamburger ny.) 78 + [2] p. Egyetlen kiadás. Biró Lajos író, újságíró, színműíró, a Károlyi-kormány külügyminisztériumi államtitkára, 1919-ben elhagyta az országot. Szenvedélyes hangú vitairatában hadüzenetet küld a numerus clausust elfogadó Horthy-adminisztrációnak, röviden vázolja az antiszemitizmus mögött álló tényezőket, illetv...
Hermann Imre: Az antiszemitizmus lélektana. Bp., 1945, Bibliotheca, 110 p. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadozott borítóval, a borító sarkán gyűrődéssel.
Zajti Ferenc: Zsidó volt-e Krisztus? A semitizmus és a skythizmus nagy harca. Budapest, [1937]. Reé László (Merkantil-nyomda). 1 t. (címkép: a szerző fényképe) + 411 + [1] p. + errata + 23 t. + 1 térkép (kihajtható). Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas rajzokkal, térképekkel illusztrált kötet, szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzék...
Bin Gorion, M[icha] J[osef]: Vom östlichen Judentum: religiöses, Literarisches, Politisches. Berlin-Wien, 1918. R. Lövit Verlag (Druck F. Rollinger, Wien). 97 + [3] p. Első kiadás. A német nyelvű munka a kelet-európai zsidóság életmódjának, vallási és kulturális hagyományainak, és politikai terveinek részleteit járja körül, a kötet végén külön kitérve az oroszországi zsidóság helyzetére. A címolda...
Dombi Gábor: Osztályellenségek. Az 1951-es budapesti kitelepítés zsidó áldozatai. DEDIKÁLT! Bp., 2020, Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói papírkötés.
Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp.,én, Tabor. 2. kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Rebecca Schacht: Fények az ösvényen. Zsidó folklór minden korosztálynak. Jacqui Morgan illusztrációival. Bp., 2001, JLX Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Jean Paul Sartre: Vádirat az antiszemitizmus ellen. Ford.: H. Perci Éva. Bp., 1947, Káldor György. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest részben elvált a borítótól.