Books: Law

Number of items: 62

19312.

4 400 HUF
11,58
12,57
19313.

6 000 HUF
15,79
17,14
Térfy Gyula - Némethy Imre - Térfy Béla: Közjog. I. köt. Összeáll. és jegyzetekkel ellátták: Dr. - - , Dr. - - és Dr. - -. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1942., Grill Károly, VIII+663 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19314.

3 000 HUF
7,89
8,57
Boda Gyula - Vincenti Gusztáv: A Jogi Hírlap döntvénytára, egyben a Jogi Hírlap mutatója. 1939. IX.1. - 1942. IX. 1. Magánjog V. Ismertetik: - - dr., - - dr. Bp., 1942, Jogi Hírlap (M.T.I. Rt.-ny.), 1010 p. Átkötött félvászon-kötés.
19315.

2 800 HUF
7,37
8,00
Sárffy Andor: A végrehajtási eljárás jogszabályainak magyarázata. Bp., 1938, Grill Károly, XVIII+2+701 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19316.

2 800 HUF
7,37
8,00
Kun József: A parlamenti házszabályok. Politikai tanulmány. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 259+(4) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
19317.

4 000 HUF
10,53
11,43
Az 1916. évi törvények gyűjteménye. Kiadja: A M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1916, Pesti Könyvnyomda Rt., XVII+(1)+209 p. Egészvászon-kötésben, helyenként foltos.
19318.

3 000 HUF
7,89
8,57
Szontagh Emil: Az áruló írás. Hogyan látta az írásszakértő? Négy évtized érdekes történetei. [Budapest], 1942. Rózsavölgyi és Társa. 151 + [1] p. Egyetlen kiadás. A budapesti törvényszéken évtizedek óra szolgálatot teljesítő kiváló írásszakértő ebben a könyvben mondja el legérdekesebb eseteit, amikor éppen az ő írásszakértői tudománya döntötte el egy-egy izgalmas per sorsát. A szerző írói készsége és humorérzéke rendkívül érdekes olvasmánnyá alakítja mondanivalóit. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
19319.

3 000 HUF
7,89
8,57
Kunszery Gyula: Magyar írók bűnperei. Budapest, 1942. Aurora Könyvkiadó (Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt.) 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kunszery Gyula (1906-1973) magyar-német szakos gimnáziumi tanár, újságíró rövid irodalomtörténeti áttekintése egyén és hatalom összeütközéseiről: a perbe fogott magyar írókról a középkortól József Attiláig. A korábban újságírói vétségéért megrótt katolikus szerző életpályája valóságos ingamozgás újságírói és tanári hivatása között: a német megszállás után, illetve az 1949-es fordulat után ismételten eltiltották az újságírói pályától. A munka beosztása: Irodalom és igazságszolgáltatás - A régi magyar irodalom - Abszolutizmus - Bach-rendszer - Liberalizmus és neobarokk. (Aurora könyvek.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19320.

3 000 HUF
7,89
8,57
Kövy Sándor: A magyar törvényne rövid summája. A gyermekek számára. Pozsony, 1798, Wéber Simon Péter. REPRINT! Megjelent 700 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19321.

Kövy Sándor: A' magyar törvényne rövid summája. A' gyermekek számára. Pozsony, 1798, Wéber Simon Péter. REPRINT! Megjelent 700 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

3 800 HUF
10,00
10,86
Joseph Kropatschek: Oesterreichs Staatsverfassung vereinbart mit den zusammengezogenen bestehenden Gesetzen. 8. Band. Mößle, 1799. 487p. Korabeli sérült gerincű papírkötésben
19322.

3 000 HUF
7,89
8,57
Dr. Gerő Ernő: Mely esetekben van válópernek helye? Népies válóperi utmutató. Bp., 1911, ,,Házasságjogi Szemle (Bercsényi-ny.), 31+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kisebb lapszéli ázásnyomokkal, tűzés nélkül, a lapok kijárnak. (Ritka!)
19323.

Dr. Gerő Ernő: Mely esetekben van válópernek helye? Népies válóperi utmutató. Bp., 1911, ,,Házasságjogi Szemle" (Bercsényi-ny.), 31+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kisebb lapszéli ázásnyomokkal, tűzés nélkül, a lapok kijárnak. (Ritka!)

3 000 HUF
7,89
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF