Books: Military

Number of items: 48

Vitézek albuma. Bp., 1939, Merkantil ny. Horthy Miklós avató beszédeivel, rengeteg háborús felvétellel, szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva, adattárral (143-400. p.) és arcképgyűjteménnyel (400-615. p.), benne közel 5600 vitéz fényképével. Kiadói, aranyozott, vászonkötésben. (kopásokkal, néhány lap kissé foltos)
19760.

24 000 HUF
63,66
68,57
Hősök és hőstettek. 1914-1918 sorozat 9 kötete: Fábián Béla: Oroszország pusztulása a bolseviki uralom alatt; Dohna-Schlodien Miklós: diadalmas Möwe második útja; Vezsenyi Béla: Háború és kapitalizmus, Günther Plüschow: A csingtaui repülő kalandjai; Aage Madelung: A Kárpátokon innen és túl (Haditúdósítások); Lukachich Géza: A Doberdó védelme az első isonzói csatában; .Dohna-Schlodien Miklós: A Möwe kalandjai; Reinhold Eichaker: Levelek az élethez; Kurt Matull: A Przemysli repülő. A kötetek egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kopásokkal az aranyozáson, mindegyik nyl védőborítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel Bp., 1918, Athenaeum,
19761.

12 000 HUF
31,83
34,29
József főherceg: A világháború amilyennek én láttam. Írta naplója és hivatalos akták alapján -- tábornagy. Az aktaszerű anyagot összegyüjtötte és összeállította Rubint Dezső. I-VII. kötet térkép kötetek nélkül. I. kötet: 1914. július 31 - 1915. május 25. 708P., II-III. kötet: Olasz háború - Doberdó. 842 p , 822p Budapest, 1926-1934. MTA [Kir. M. Egyetemi Nyomda] Modern, műbőr kötésben Egy két lap enyhén sérült, de összességében jó állapotban
19762.

12 000 HUF
31,83
34,29
19763.

15 000 HUF
39,79
42,86
Vitézek évkönyve. Szerkeszti: Pekár Gyula. I. évfolyam. Bp., 1927, Pallas 263 p. 20 t. A Vitézi Rend tagjainak névsorával. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval. Hátsó előzéklap nélkül.
19764.

9 500 HUF
25,20
27,14
cca 1920 A világháború képes albuma. Az Érdekes Ujság háborús képeiből. Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület kizárólagos terjesztése. Bp., én., Légrády -ny., 57+1 t. Kiadói haránt-alakú aranyozott egészvászon mappa, kopott borítóval, sérült gerinccel, és sérült elülső táblával, egy duplummal, 30x37 cm.
19765.

10 000 HUF
26,53
28,57
14
19766.

12 000 HUF
31,83
34,29
-  A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós, József kir herceg tábornagy, Gömbös Gyula bevezető soraival. Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Bp.,[1933],Franklin-Társulat, XVI+484 p.+6 t. (2 színes.)+506 p.+4 t.(2 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, laza kötések előzéklapok kijárnak, gerinc kissé foltos
19767.

8 000 HUF
21,22
22,86
Iván Dezső: A magyar katonai repülés története. I-II. köt. (DEDIKÁLT). Bp., 1999-2000, Honvédelmi Minisztérium Oktatási és Tudományszervező Főosztály. Kiadói papírkötés. Mindkét kötet a szerző által Jugovits János részére DEDIKÁLT.
19768.

6 000 HUF
15,92
17,14
Harc a levegőért sorozat 7 kötete:  Bánhidy Antal: Pilóta lettem.;  Magyar Sándor: Álmodni mertünk.;  Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.;  Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.;  Lucio DAmbra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
19769.

Harc a levegőért sorozat 7 kötete: Bánhidy Antal: Pilóta lettem.; Magyar Sándor: Álmodni mertünk.; Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.; Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.; Lucio D'Ambra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.

8 000 HUF
21,22
22,86
Kovács István: Bem tábornok. Az örök remények hőse. (DEDIKÁLT). Bp., 2014, Magyar Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Kovács István (1945- ) Széchenyi- és József Attila-díjas költő, író, műfordító, történész, polonista által DEDIKÁLT példány.
19770.

4 000 HUF
10,61
11,43
Dr. Gáspár Artúr: Dinasztiánk a haza védelmében 1914-1915. Bp., 1915, Athenaeum. 221 [2] p. 22 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerinc sérült, első tábla kijár, intézményi bélyegzővel. DEDIKÁLT példány!
19771.

7 000 HUF
18,57
20,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF