Vitézek albuma. Bp., 1939, Merkantil ny. Horthy Miklós avató beszédeivel, rengeteg háborús felvétellel, szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva, adattárral (143-400. p.) és arcképgyűjteménnyel (400-615. p.), benne közel 5600 vitéz fényképével. Kiadói, aranyozott, vászonkötésben. (kopásokkal, néhány lap kissé foltos)
Hősök és hőstettek. 1914-1918 sorozat 9 kötete: Fábián Béla: Oroszország pusztulása a bolseviki uralom alatt; Dohna-Schlodien Miklós: diadalmas Möwe második útja; Vezsenyi Béla: Háború és kapitalizmus, Günther Plüschow: A csingtaui repülő kalandjai; Aage Madelung: A Kárpátokon innen és túl (Haditúdósítások); Lukachich Géza: A Doberdó védelme az első isonzói csatában; .Dohna-Schlodien Miklós: A Möwe kalandjai; Reinhold Eichaker: Levelek az élethez; Kurt Matull: A Przemysli repülő. A kötetek egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kopásokkal az aranyozáson, mindegyik nyl védőborítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel Bp., 1918, Athenaeum,
József főherceg: A világháború amilyennek én láttam. Írta naplója és hivatalos akták alapján -- tábornagy. Az aktaszerű anyagot összegyüjtötte és összeállította Rubint Dezső. I-VII. kötet térkép kötetek nélkül. I. kötet: 1914. július 31 - 1915. május 25. 708P., II-III. kötet: Olasz háború - Doberdó. 842 p , 822p Budapest, 1926-1934. MTA [Kir. M. Egyetemi Nyomda] Modern, műbőr kötésben Egy két lap enyhén sérült, de összességében jó állapotban
Vitézek évkönyve. Szerkeszti: Pekár Gyula. I. évfolyam. Bp., 1927, Pallas 263 p. 20 t. A Vitézi Rend tagjainak névsorával. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval. Hátsó előzéklap nélkül.
cca 1920 A világháború képes albuma. Az Érdekes Ujság háborús képeiből. Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület kizárólagos terjesztése. Bp., én., Légrády -ny., 57+1 t. Kiadói haránt-alakú aranyozott egészvászon mappa, kopott borítóval, sérült gerinccel, és sérült elülső táblával, egy duplummal, 30x37 cm.
A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós, József kir herceg tábornagy, Gömbös Gyula bevezető soraival. Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Bp.,[1933],Franklin-Társulat, XVI+484 p.+6 t. (2 színes.)+506 p.+4 t.(2 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, laza kötések előzéklapok kijárnak, gerinc kissé foltos
Iván Dezső: A magyar katonai repülés története. I-II. köt. (DEDIKÁLT). Bp., 1999-2000, Honvédelmi Minisztérium Oktatási és Tudományszervező Főosztály. Kiadói papírkötés. Mindkét kötet a szerző által Jugovits János részére DEDIKÁLT.
Harc a levegőért sorozat 7 kötete:
Bánhidy Antal: Pilóta lettem.;
Magyar Sándor: Álmodni mertünk.;
Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.;
Günther Plüschow: Ezüstkondor.;
Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.;
Steff Tibor: Játék az éggel.;
Lucio D'Ambra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Kovács István: Bem tábornok. Az örök remények hőse. (DEDIKÁLT). Bp., 2014, Magyar Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Kovács István (1945- ) Széchenyi- és József Attila-díjas költő, író, műfordító, történész, polonista által DEDIKÁLT példány.