Lt. Cdr. Ben Warlow RN: The Royal Navy at Devonport since 1900. Liskeard, 2005., Maritime Books. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Veltzé, Alois - Stefan, Paul: Unter Hasburgs Banner, Zwei Kriegsjahre 1914/1916. Berlin-Wien, 1916, Ullstein & Co. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött kissé foltos illusztrált papírborítókkal, régi magánkönyvtári címkével és bélyegzéssel.
Csendőrkalaptól a harangokig. Id. Galbavy Jenő életének története. Életsorsok a XX. században. Hangfelvételek alapján lejegyezte: Dr. Sipos Imre. Miklósi, 1998., Szent János Apostolról és Remete Szent Pálról Nevezett Szerzetesek. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Asbóth Gyula-Bíró Sándor: Fegyverben, Elmélkedések és imádságok honvédeink számára. Bp., 1943, Protestáns Tábori Püspökség. Negyedik kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés.
Soós Zoltán: Kútölők. (DEDIKÁLT). Bp., 1983, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Soós Zoltán (1935-2015) költő által DEDIKÁLT példány.
50 év a honvédelem és a kultúra szolgálatában. Szerk.: Katona M. István. [Bp.], én., HM Honvéd Kulturális Szolgálatató Közhasznú Társaság. Benne a "Honvéd Kulturális" intézményekkel, városok szerint felsorolva, fotóval, adatokkal. Kiadói bársony-kötésben. Számozott, 000408. számú példány.
Pásztor Ferenc: Véletlenül katona. Első könyv. Igaz történet - regényes formában. Bp., 1971, Belügyminisztérium Határőrség Politikai Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borítón bejegyzéssel.
Gyóni Géza: Levelek a Kálváriáról és más költemények. (A fogságból). 1915. Bp., 1916, Athenaeum, 72 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, nagyrészt szétvált fűzéssel, széteső állapotban.
Csonka György (szerk.): Ötnyelvű katonai szótár és társalgó. Magyar - orosz - német - cseh - román. Bp., 1966, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés, gerincen apró sérülésekkel