Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 92

Brehm Alfréd: Az állatok világa 1-18. köt.  1-7. köt.: Emlősök.;  8-10. köt.: Madarak.; 11-12. köt.: Hüllők és kétéltűek.; 13-14. köt.: Halak.; 15-16. köt.: Ízeltlábúak.; 17-18. köt.: Rákok és alsórendű állatok.;  A legújabb német kiadás nyomán teljesen átdolgozott, az új felfedezésekkel és a magyar vonatkozásokkal kiegészített új magyar kiadás. Gróf Klebelsberg Kuno előszavával. Bp.,[1929-1933].,Gutenberg, (Athenaeum-ny.) A bekötési táblát Kozma Lajos iparművész tervezte. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, és színes táblákkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítókkal és gerincekkel, két-három gerinc kopott, néhány gerincen kis sérülésekkel.
20415.

50 000 HUF
132,63
142,86
Abafi Aigner Lajos Magyarország lepkéi Tekintettel Európa többi országainak lepke-faunájára. Természettudományi könyvkiadó vállalat LXXVII köt. Bp.,1907., Athenaeum, VI + XXXII + 137 p. + 51 (ebből 50 színes kromolitográfia) t. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal, laza fűzéssel.
20416.

10 000 HUF
26,53
28,57
11
Jávorka Sándor - Csapody Vera: Iconographia Florae Partis Austro-Orientalis Europae Centralis. (IN XL tabulis coloratis et 576 paginis, cum figuris 4090 plantarum.) Közép-Európa délkeleti részének flórája képekben. (40 színes táblán és 576 oldalon 4090 növény rajzával.) Iconography of the flora from the South-Eastern part of Central Europe. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó, 73+2 p.+XL (színes táblák) t.+2 p.+576 t.+8 p.+M20 (melléklet) p. Benne a melléklettel is! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. 34x25x6 cm.
20417.

20 000 HUF
53,05
57,14
Csapody Vera: Színes atlasz Magyarország Kultúrflórájá-hoz. Szerk.: Máthé Imre. Kultúrflóra 12. Magyarország Kultúrflórája X. kötet. Főszerk.: Erdei Ferenc és Jávorka Sándor. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, 39 p.+180 t. Első kiadás! Teljes! Kiadói félvászon-mappában, kiadói kartontokban, kopott borítóval, kopott, sérült tokkal, a füzet borítója szakadt, kissé foltos.
20418.

Csapody Vera: "Színes atlasz "Magyarország Kultúrflórájá"-hoz. Szerk.: Máthé Imre. Kultúrflóra 12. Magyarország Kultúrflórája X. kötet. Főszerk.: Erdei Ferenc és Jávorka Sándor. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, 39 p.+180 t. Első kiadás! Teljes! Kiadói félvászon-mappában, kiadói kartontokban, kopott borítóval, kopott, sérült tokkal, a füzet borítója szakadt, kissé foltos.

10 000 HUF
26,53
28,57
Dr. Páter Béla: A vadon termő gyógynövények. 74 ábrával Bp., 1912. Pátria. Kiadói, kopott egészvászon kötésben. 147 p . + (5) p. reklámok. Ritka!
20419.

11 000 HUF
29,18
31,43
The Witt Catalogue. A Taxonomic Atlas of the Eurasian and North African Noctuoidea. Volume 10: Psaphidinae II - Erebidae II. The tribes Feraliini and Psaphidini and the Lygephila generic complex. Főszerk.: Varga, Zoltán. Oleg Pekarsky, László Ronkay, Gábor Ronkay, Zoltán Varga. Bp., 2019, Heterocera Press. Angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20420.

8 000 HUF
21,22
22,86
20421.

8 000 HUF
21,22
22,86
20422.

7 500 HUF
19,89
21,43
20423.

4 600 HUF
12,20
13,14
Gazdaságtan I-III. Általános és különleges növénytermesztés, rét- és legelőművelés, kertészet, szőlőművelés és borkezelés. Bp., 1997, Fővárosi Nyomda. Kopott félvászon kötés sérülésekkel, lapokon elszíneződés, egyik kötet gerince sérült.
20424.

5 000 HUF
13,26
14,29
Barthos Gyula: Nordcapi utam madártani és erdészeti tanulságai. Esztergom, 1941, Országos Erdészeti Egyesület (Hunnia-ny.), 112 p. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval,
20425.

8 000 HUF
21,22
22,86
20426.

8 000 HUF
21,22
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF