Zsoldos Andor: Algebra és geometria magántanulók használatára. III. rész.: A VI-VIII. osztály tananyaga. Bp.,én., Zsoldos Tanintézet. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Granasztói Rihmer László: A pécsi (pécsbányatelepi) mammut. A szerző, Granasztói Dr. Rihmer László által DEDIKÁLT, dátumozott (1936. II. 4.) példány. Részletes beszámoló a pécsbányatelepi ásatásokról, anatómiai és paleontológiai feldolgozás, a legbehatóbban tanulmányozott hazai és külföldi leletekkel való összehasonlítás. Írta:- Dr. - -, okl. bányamérnök és geológus, az Első Dunagőzhajózási Társaság üzemmérnöke. Geographia Pannonica XII. Pécs, 1935, Haladás, 158 p.+3 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és könyvtesttel, de a lapok épek és hiánytalanok
Wagner Alajos: Physika. A középiskolák VII. és VIII. osztálya számára. Bp., 1888., Nagel Bernát. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Egmont Colerus: A ponttól a négy dimenzióig. Amit a geometriából mindenkinek tudnia kell. Ford.: Winkler József Péter. Bp., é.n. (cca 1940), Franklin-Társulat, 283+(5) p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval és gerinccel.
C. Plinius Secundus: A természet históriája. (A növényekről). Részletek a XII-XXI. kötetből. Vál.: Zánkai Géza. Ford.: Tóth Sándor. Bp., 1987, Natura. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Walter H. Chute: Guide to the John G. Shedd Aquarium. Chicago, 1947, John G. Shedd Aquarium. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kis lapszéli foltokkal.