Number of items: 613

21050.

50 000 HUF
132,63
142,86
21051.

40 000 HUF
106,10
114,29
Mikszáth Kálmán: Kisértet Lublón és egyéb elbeszélések. Mühlbeck Lajos, Neogrády Antal és Jankó János rajzaival. Bp., [1896.], Légrády, 2+231+3 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott, kaucsuk táblás félbőr-kötésben, festett lapélekkel, növénymintás előzéklapokkal, kopott borítóval, a hátsó táblán a kaucsuk sérült, rajta hiánnyal.
21052.

20 000 HUF
53,05
57,14
Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk. Bp., 1907, Franklin, 242 p. + 8 t. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, egy lapon bejelöléssel, egy tábla a kötése mentén szakadt, sérült.
21053.

10 000 HUF
26,53
28,57
21
Sprenger, Jakob - Institoris, Heinrich: Der Hexenhammer. (Malleus Maleficarum.) Zum ersten Male ins Deutsche übertragen und eingeleitet von J. W. R. Schmidt. Drei Teile [in Einzelbd.] [I-III. kötet, egybekötve.]  Erster Teil: Was sich bei der Zauberei zusammenfindet. 1. Der Teufel. 2. Der Hexer oder die Hexe. 3. Die göttliche Zulassung. -- Zweiter Teil: Die verschiedenen Arten und Wirkungen der Hexerei und wie solche wieder behoben werden können. -- Dritter Teil: Der Kriminal-Kodex: Über die Arten der Ausrottung oder wenigstens Bestrafung durch die gebührende Gerechtigkeit vor dem geistlichen oder weltlichen Gericht. Index über alle drei Teile. Dritte Auflage. Berlin, 1922-1923. Hermann Barsdorf Verlag (Druck von Friedrich Wagner, Duderstadt i. Hann). XXXIV + [1] + 151 + [1] p.; [6] + 190 + [2] p.; VII + [1] + 247 + [1] p. A hírhedt démonológiai kézikönyv, a késő középkorban keletkezett boszorkányvadász traktátus a Tirolban működő, és onnan a helyi püspök által kitiltott Heinrich Kramer (Heinrich Institoris) német klerikus latin nyelvű műve, első kiadása ,,Malleus Maleficarum címmel 1486-ban, Speyerben jelent meg. A traktátus 1519-től megjelenő kiadásaiban már Jacob Sprenger dominikánus szerzetes is szerepel szerzőként. Jóllehet az inkvizíció nem ismerte el hivatalos kézikönyvként, és igen komoly teológiai kifogásai voltak a munka ellen, a munka Európa számos reneszánsz udvarában komoly figyelmet keltett, és rengeteg kiadásának betudhatóan komoly hatást gyakorolt az 1560 és 1630 között kibontakozó boszorkányüldözésre, mely katolikus és protestáns földeken egyaránt dívott. A Malleus Maleficarium szövegének német fordítása előtt alapos irodalomtörténeti tanulmány. Ackermann I, 699. Kiadói egészvászon kötésben, gerincén feliratozott címkével, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
21054.

Sprenger, Jakob - Institoris, Heinrich: Der Hexenhammer. (Malleus Maleficarum.) Zum ersten Male ins Deutsche übertragen und eingeleitet von J. W. R. Schmidt. Drei Teile [in Einzelbd.] [I-III. kötet, egybekötve.] Erster Teil: Was sich bei der Zauberei zusammenfindet. 1. Der Teufel. 2. Der Hexer oder die Hexe. 3. Die göttliche Zulassung. -- Zweiter Teil: Die verschiedenen Arten und Wirkungen der Hexerei und wie solche wieder behoben werden können. -- Dritter Teil: Der Kriminal-Kodex: Über die Arten der Ausrottung oder wenigstens Bestrafung durch die gebührende Gerechtigkeit vor dem geistlichen oder weltlichen Gericht. Index über alle drei Teile. Dritte Auflage. Berlin, 1922-1923. Hermann Barsdorf Verlag (Druck von Friedrich Wagner, Duderstadt i. Hann). XXXIV + [1] + 151 + [1] p.; [6] + 190 + [2] p.; VII + [1] + 247 + [1] p. A hírhedt démonológiai kézikönyv, a késő középkorban keletkezett boszorkányvadász traktátus a Tirolban működő, és onnan a helyi püspök által kitiltott Heinrich Kramer (Heinrich Institoris) német klerikus latin nyelvű műve, első kiadása ,,Malleus Maleficarum" címmel 1486-ban, Speyerben jelent meg. A traktátus 1519-től megjelenő kiadásaiban már Jacob Sprenger dominikánus szerzetes is szerepel szerzőként. Jóllehet az inkvizíció nem ismerte el hivatalos kézikönyvként, és igen komoly teológiai kifogásai voltak a munka ellen, a munka Európa számos reneszánsz udvarában komoly figyelmet keltett, és rengeteg kiadásának betudhatóan komoly hatást gyakorolt az 1560 és 1630 között kibontakozó boszorkányüldözésre, mely katolikus és protestáns földeken egyaránt dívott. A Malleus Maleficarium szövegének német fordítása előtt alapos irodalomtörténeti tanulmány. Ackermann I, 699. Kiadói egészvászon kötésben, gerincén feliratozott címkével, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.

24 000 HUF
63,66
68,57
Macaulay, [Thomas Babington], Lord [of Rothley]:  Critical and Historical Essays contributed to The Edinburgh Review. New Edition in Three Volumes. Vol I-III. [Teljes mű három kötetben.]  London, 1860. Longman, Green, Longman and Roberts (Printed by Spittiswoode and Co.) VI + [2] + 601 + [1] p.; [4] + 583 + [1] p.; [4] + 580 p.  Thomas Babington Macaulay (1800-1859) az angol szabadelvű történetírás, esszé és kritika klasszikusának kritikái és esszéi, melyeket a jelentős skót esszéfolyóiratnak, az Edinburgh Review-nak írt. Esszéiben és kritikáiban Macaulay páratlan tisztasággal fejti ki nézeteit a jogegyenlőségről, a történelemírásról, meghatározó társadalmi és esztétikai kérdésekről. A tartalomból: Milton - Macchiavelli - Civil Disabilities of the Jews - War of the Succession in Spain - William Pitt, Earl of Chatham - Gladstone on Church and State - Von Ranke - Frederic the Great - Life and Writings of Addison. A harmadik kötet végén részletes tárgymutató.  Thomas Macaulay esszégyűjteménye először 1843-ban jelent meg, akkor még két kötetben, kiadásunk a szerző halála után kiadott első esszégyűjteménynek számít. Az első kötet első előzékén régi, angol nyelvű ajándékozási bejegyzés.  Egységes, díszesen, dúsan aranyozott, álbordázott korabeli bőrkötésben, pávamintás előzékekkel és pávamintás festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös és barna címkén. A kötéstáblákon apró kopások, a második kötet kötéstábláin halvány foltosság. Dekoratív, szép példány.
21055.

24 000 HUF
63,66
68,57
Petőfi Sándor összes költeményei hazai művészek uj rajzaival és a költő arczképével, I.-II. köt. Bp., 1900, Athenaeum, 1 (címkép) t.+4+313+2 p.+9 t.; 1 (címkép) t.+6+312+4[ p.+9 t. Az egész munka irodalmi és művészi berendezését vezette Szana Tamás. Baditz Ottó, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Böhm Pál, Ebner Lajos, Eisenhut Ferencz, Hegedüs László, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Révész Imre, Roskovics Ignácz, Spányi Béla, Vágó Pál, Vastagh Géza, Vaszary János és Wagner Sándor illusztrációival. Kiadói, szecessziós növényi ornamentikával, valamint a költő mellképének és szobrának fémplakettjével díszített, aranyozott festett, aranyozott, zöld egésvászon díszkötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, a szennylapokon szakadásokkal, a II. kötetben két lap kötése elcsúszott, ezért felül a szélük kilóg, és a széleiken kissé szakadtak, a plaketteken karcolásokkal.
21056.

20 000 HUF
53,05
57,14
Vörösmarty összes művei I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,én., Méhner Vilmos. Az I. kötetben, a címképen a költő arcképével. 8 kötetben teljes! Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon díszkötés, márványozott lapélekkel, possessori bejegyzésekkel a címlapokon, tulajdonosi bélyegzésekkel, a borítókon kis kopásnyomokkal.
21057.

20 000 HUF
53,05
57,14
Johann Wolfgang von Goethe - Faust: A Tragedy  Tranlated in the original metres by Thomas James Arnold. With 50 illustrations after original designs by Alexander Liezen Mayer and with vignettes ornamental borderings etc. by Rudolf Steitz. Münich, London, 1877. Theodore Stroeffer - Hachette.Folio. Foxingos lapokkal. Liezen Mayer Sándor 50 db rézmetszetével Aranyozott félbőr kötésben sarkán kopásokkal, de összességében jó állapotban
21058.

20 000 HUF
53,05
57,14
Ray Manzarek: The Poet in Exile. New York, 2001, Thunders Mouth Press. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ray Manzarek (Raymond Daniel Manczarek, 1939-2013) lengyel-amerikai zongorista, énekes, a The Doors együttes egyik alapító tagja által DEDIKÁLT példány. / Signed by the author, Raymond Daniel Manzarek (born Manczarek, 1939-2013) Polish-American keyboardist and singer, co-founding member of The Doors.
21059.

Ray Manzarek: The Poet in Exile. New York, 2001, Thunder's Mouth Press. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ray Manzarek (Raymond Daniel Manczarek, 1939-2013) lengyel-amerikai zongorista, énekes, a The Doors együttes egyik alapító tagja által DEDIKÁLT példány. / Signed by the author, Raymond Daniel Manzarek (born Manczarek, 1939-2013) Polish-American keyboardist and singer, co-founding member of The Doors.

16 000 HUF
42,44
45,71
Kassák Lajos összegyűjtött versei. (Számozott, aláírt). Bp., [1945], Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner), 470 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, nagyrészt felvágatlan lapokkal. Számozott (45./1000), a szerző, Kassák Lajos (1887-1967) író, költő, műfordító, képzőművész által aláírt példány.
21060.

15 000 HUF
39,79
42,86
21061.

18 000 HUF
47,75
51,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF