Number of items: 613

Szabó Dezső: Az egész látóhatár. Tanulmányok. 1-3. kötet. [Teljes munka.] (Budapest, 1939). Magyar Élet (Popper-nyomda, Monor). 416 p.; 442 p.; 358 + [2] p. Első kiadás. A kivételes műveltségű és szatirikus vénájáról közismert Szabó Dezső (1879-1945) gimnáziumi tanár, író, kritikus, szerkesztő, közíró tanulmányai a magyarországi közállapotokról, közpolitikáról, a magyarság túlélésének kérdéseiről. Az engesztelhetetlen álláspontjáról ismeretes Szabó Dezső egyaránt támadja a liberalizmust, a kozmopolitizmust, a honi életben álláspontja szerint kivételes pozíciókat elfoglaló zsidóságot és németséget; a fajelméletet és nem utolsósorban az álcát viselő keresztény kurzust: azt a kortárs hatalmi berendezkedést, melyet minden idők legkártékonyabb rendszerének tart. A Szabó Dezső-i politikai javaslat önerőből táplálkozó polgárosodást szorgalmaz, a magyarság megtartó erejének pedig a mély nyomorban tartott parasztságot tartja. A tartalomból: A holnap nacionalizmusa - A magyar miniszterelnökhöz - A választójog reformja - Magyarország helye Európában: Kelet-Európa - A magyar középosztály megteremtése - A magyar paraszt - A magyar paraszt és a magyar kultúra - A falu Budapest - A munkásság - A kis nemzetek sorsa - A magyar református öntudat mozgósítása - A magyar trón problémája és Ausztria - Az ellenforradalom természetrajza - A középiskoláról - A végzet ellen (Hungarizmus és halál) - Az antijúdaizmus bírálata - Korunk nőproblémája - Az olympiász tanulságai - Kultúrfölény és kultúrpolitika - A kettészakadt magyar irodalom - Válasz egy magyar munkásnak - Achim András. A második kötet 13. íve kétszer bekötve, 18. íve hiányzik. Tezla 3316. Egységes, aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, illusztrált, enyhén foltos kiadói védőborítóban. Szép példány.
21172.

3 000 HUF
7,77
8,57
Gárdonyi Géza: Láthatatlan ember. Biczó András rajzaival. Bp., én., Dante,(Krakauer-ny.) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a tábla szélein kis sérülésekkel, kissé sérült gerinccel.
21173.

2 400 HUF
6,22
6,86
Ruszkabányai Elemér: Mégis élek. Regény. (Dedikált.) Szeged, 1937. Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt. 528 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Szőke Sándor úrnak meleg kézszorítással: Ruszkabányai Elemér. 938. karácsony". A kortárs kritika így méltatja a regényt: ,,Azokról, akiknek életét elrontották és tönkretették a háborús és a háborút követő évek, sok nagyszerű, dokumentáris erejű regényt olvastunk már. De ezek a regényhősök csaknem kivétel nélkül intellektüellek voltak. Soha, soha egyetlen sor nem idézte azoknak a sorsát, soha egyetlen novellácska nem mondta el, mi lett azokkal, akiket ilyen háborús idők elé neveltek, mi lett azokkal, akik katonának készültek, s mire katonák lehettek volna igazán, romok felett és egy tőlük teljesen idegen világban nézhettek csak szét tehetetlenül és értetlenül." (Literatura, 1938 január). Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
21174.

2 400 HUF
6,22
6,86
21175.

3 600 HUF
9,33
10,29
Dr. Karl P. N. Shuker: Titokzatos jelenségek világatlasza - A világ természeti és paranormális rejtélyeinek képes kalauza. Bp., 1998, Officina, kartonált papírkötés, jó állapotban.
21176.

3 200 HUF
8,29
9,14
Szulovszky János: Füstfaragók. A kéményseprő mesterség kultúrtörténete. DEDIKÁLT! Bp., 2008, Plusz+Könyvek. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban + 2 db rajz.
21177.

3 000 HUF
7,77
8,57
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. (Illusztrálta: Hincz Gyula) Budapest, 1979. Magyar Helikon Kiadó - Szépirodalmi Kiadó (Dürer ny.). 171 + [3] p. + 16 t. A könyvet Szántó Tibor tervezte. Számozott, bibliofil kiadásváltozat, ez a könyv 8. számú példány. Aranyozott gerincű, kiadói nyl-kötésben, Hincz Gyula által illusztrált kiadói papírkötésben.
21178.

2 400 HUF
6,22
6,86
21179.

2 800 HUF
7,25
8,00
Shaw, [George Bernard]: Színművek. Ford.: Képes Géza et al. Helikon Klasszikusok. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés.
21180.

2 000 HUF
5,18
5,71
21181.

1 600 HUF
4,15
4,57
21182.

1 400 HUF
3,63
4,00
Tormasy Cécile 3 könyve: Emberek és kövek között 1919, A régi ház 1939, Az ősi küldött 2009. Foltokkal, gerincsérüléssel.
21183.

3 800 HUF
9,84
10,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF