Szabó Dezső: Az egész látóhatár. Tanulmányok. 1-3. kötet. [Teljes munka.]
(Budapest, 1939). Magyar Élet (Popper-nyomda, Monor). 416 p.; 442 p.; 358 + [2] p. Első kiadás.
A kivételes műveltségű és szatirikus vénájáról közismert Szabó Dezső (1879-1945) gimnáziumi tanár, író, kritikus, szerkesztő, közíró tanulmányai a magyarországi közállapotokról, közpolitikáról, a magyarság túlélésének kérdéseiről. Az engesztelhetetlen álláspontjáról ismeretes Szabó Dezső egyaránt támadja a liberalizmust, a kozmopolitizmust, a honi életben álláspontja szerint kivételes pozíciókat elfoglaló zsidóságot és németséget; a fajelméletet és nem utolsósorban az álcát viselő keresztény kurzust: azt a kortárs hatalmi berendezkedést, melyet minden idők legkártékonyabb rendszerének tart. A Szabó Dezső-i politikai javaslat önerőből táplálkozó polgárosodást szorgalmaz, a magyarság megtartó erejének pedig a mély nyomorban tartott parasztságot tartja. A tartalomból: A holnap nacionalizmusa - A magyar miniszterelnökhöz - A választójog reformja - Magyarország helye Európában: Kelet-Európa - A magyar középosztály megteremtése - A magyar paraszt - A magyar paraszt és a magyar kultúra - A falu Budapest - A munkásság - A kis nemzetek sorsa - A magyar református öntudat mozgósítása - A magyar trón problémája és Ausztria - Az ellenforradalom természetrajza - A középiskoláról - A végzet ellen (Hungarizmus és halál) - Az antijúdaizmus bírálata - Korunk nőproblémája - Az olympiász tanulságai - Kultúrfölény és kultúrpolitika - A kettészakadt magyar irodalom - Válasz egy magyar munkásnak - Achim András.
A második kötet 13. íve kétszer bekötve, 18. íve hiányzik.
Tezla 3316.
Egységes, aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, illusztrált, enyhén foltos kiadói védőborítóban. Szép példány.
Ruszkabányai Elemér:
Mégis élek. Regény. (Dedikált.)
Szeged, 1937. Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt. 528 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,dr. Szőke Sándor úrnak meleg kézszorítással: Ruszkabányai Elemér. 938. karácsony". A kortárs kritika így méltatja a regényt: ,,Azokról, akiknek életét elrontották és tönkretették a háborús és a háborút követő évek, sok nagyszerű, dokumentáris erejű regényt olvastunk már. De ezek a regényhősök csaknem kivétel nélkül intellektüellek voltak. Soha, soha egyetlen sor nem idézte azoknak a sorsát, soha egyetlen novellácska nem mondta el, mi lett azokkal, akiket ilyen háborús idők elé neveltek, mi lett azokkal, akik katonának készültek, s mire katonák lehettek volna igazán, romok felett és egy tőlük teljesen idegen világban nézhettek csak szét tehetetlenül és értetlenül." (Literatura, 1938 január).
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
A magyar sajtó története I-II. köt. Főszerk.: Szabolcsi Miklós. I. köt.: 1705-1848. Szerk.: Kókay György. II./1. köt.: 1848-1867. Szerk:: Kosáry Domokos, és Németh G. Béla. II./2. köt.: 1867-1892. Szerk.: Kosáry Domokos, és Németh G. Béla. Három kötet, komplett! Bp., 1979-1985. Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, az I. kötet papírborítóján kis szakadással.
Dr. Karl P. N. Shuker: Titokzatos jelenségek világatlasza - A világ természeti és paranormális rejtélyeinek képes kalauza. Bp., 1998, Officina, kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szulovszky János: Füstfaragók. A kéményseprő mesterség kultúrtörténete. DEDIKÁLT! Bp., 2008, Plusz+Könyvek. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban + 2 db rajz.
Vörösmarty Mihály:
Csongor és Tünde. (Illusztrálta: Hincz Gyula)
Budapest, 1979. Magyar Helikon Kiadó - Szépirodalmi Kiadó (Dürer ny.). 171 + [3] p. + 16 t.
A könyvet Szántó Tibor tervezte. Számozott, bibliofil kiadásváltozat, ez a könyv 8. számú példány.
Aranyozott gerincű, kiadói nyl-kötésben, Hincz Gyula által illusztrált kiadói papírkötésben.
Fraknói Vilmos-Ábel Jenő: Két magyarországi egyházi író a XV. századból. Andreas Pannonius - Nicolaus de Mirabilibus. Budapest, 1886. MTA: Szétvált fűzéssel, kötés nélkül.
Sophokles drámái. Magyarul Csengeri Jánostól I. köt. Oedipus király, Oedipus Kolonosban, Antigone. Nyomszimatolók, satyrosjáték. Kolozsvár, 1919, Janovics Jenő - Lapkiadó és Nyomdai Műintézet Rt., 1 t.+XXXII+273+2 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, kissé foxing foltos lapokkal.
Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák. - - gyűjtése. Szabó T. Attila gondozásában. Bukarest, 1971, Kriterion, 678 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, hímzett borítóval, jó állapotban.