Gömöri Jenő Tamás: A szörnyű év I. A siralomházban. (Rabságom versei 1944-ből.) A szerző által DEDIKÁLT példány! Első kiadás! Számozatlan példány! Bp., 1946, Dr. Vajna és Bokor, 79 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé szakadt borítóval.
Márai Sándor: Napnyugati őrjárat. Egy utazás regénye. A borító Fenyves Sándor grafikus munkája. Bp., 1943,Révai, 226 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kissé foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban, a hátsó kötéstáblánál a papír sérült, hiányos és a kötése kissé sérült.
Mécs László válogatott költeményei. Összeáll.: Just Béla.
A szerző, Mécs László (1895-1978) szerzetes, költő, lapszerkesztő által DEDIKÁLT példány! Bp., 1934, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.
Vas Gereben: Jurátusélet. Korrajz. Vas Gereben munkáinak együttes képes kiadása. VIII. köt. Sajtó alá rendezte: Dr. Váli Béla és Dr. Sziklay János. [Bp.], én-,Méhner Vilmos,2+7+483+2 p. Gyulay László rajzaival illusztrált. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó borító és a gerinc foltos, címlaphiánnyal.
Tábori Pál: Amerika új lírája. Antológia a mai amerikai költők verseiből. Összeáll. és ford.: Tábori Pál. hn., 1935, Vajda János Társaság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Rideg Sándor: Urak országában. Bp., 1945., Athenaeum, 146 p. Első kiadás. A borító jelzett (Sárdy K.) Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, kopott kiadói papír védőborítóban, kissé foltos előzéklappal, kissé foltos lapokkal, régi bélyegzésekkel, a gerincen kis sérüléssel.
Szép Ernő: Emlék. Bp., 1917, Pallas, 210 p. Első kiadás. A borító Jeges Ernő (1898-1956) festő, grafikus munkája. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel.