Benjamin Franklin életregénye. A szerző Sós Endre (1905-1969) újságíró, író, lapszerkesztő által DEDIKÁLT! Bp., 1957, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, kissé kopott borítóval.
Siralmas panasz; Istennek Kolosváron nagy haragjáról [...]. Kolozsvár, 1697, Tótfalusi K. Miklós. Reprint! Tipográfia és illusztráció Pálfi György munkái. Kartonált kötés, jó állapotban.
Benedek Elek: Falusi bohémek. [Elbeszélések.]
Budapest, (1900). Singer és Wolfner (Hungaria könyvnyomda). 159 + [1] p. Első kiadás.
Benedek Elek ,,Falusi bohémek (Egy kálvinista pap naplójából)" című elbeszélését a szerző novellái követik.
(Egyetemes regénytár, XV. évfolyam, 10. kötet.)
Botka 543.
Illusztrált kiadói vászonkötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Heltai Jenő: Egy fillér. Álomjáték 3 felvonásban, 7 képben. (Bp., 1940), Széchenyi Rt., 102+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A címlapon Sugár István ceruzás névbejegyzésével.
Péter László: Kilenc írás Juhász Gyuláról. Békéscsaba, 1983, Megyei Könyvtár. Számozott (90/250) és szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által aláírt példány! Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Szógettó. Válogatás az új magyar avantgarde dokumentumaiból. Jelenlét 1989/1-2 szám. Az anyagot gyűjtötte és vál.: Papp Tamás. Szerk.: Császár László, Farkas Gábor, Kukorelly Endre, Sziládi Zoltán. Bp., 1989, ELTE BTK. Kiadói papírkötés.
Várnai Zseni: Én nem mondok le soha a reményről. DEDIKÁLT! Várnai Zseni versei az anyaszívről. Bp., 1940, Arany János Irodalmi és Műintézet Rt., 32 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a címlap sarkán hiánnyal.
Móricz Zsigmond: Szerelem I-II. köt. Móricz Zsigmond egyfelvonásosai. I. köt.: Dupla pofon. Kvitt. A zördög. II. köt.: Aranyos öregek. Tökmag. A kapuban. Politika. Bp., 1913.,Nyugat, 79;78+1 p. Első kiadás! A borítók Falus Elek munkái. Kiadói papírkötések, kopott, foltos borítóval, a II. kötet gerincén kis sérüléssel, a könyvtestek elváltak a borítótól és szétváltak, az I. kötet foltos lapokkal.
Skultéty Csaba: A Szabad Európa Rádiótól az Ung partjáig. DEDIKÁLT! Bp., 2000, Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága. Kiadói papírkötés, jó állapotban.