Kölcsey Ferenc minden munkái. Levelezés I-V. + Országgyűlési napló. + Duplummal: Levelezés I. kötet. Kritikai kiadás! Sajtó alá rendezte: Szabó G. Zoltán. 4 kötet a sorozatszerkesztő, és sajtó alá rendező Szabó G. Zoltán (1943-2018) irodalomtörténész kritikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000-2017, Universitas - Balassi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
[Kotzbue, Moritz von (1789-1861)] Az orosz hadifogoly a frantziák között. Irta Kotzebue Móritz orosz császári hadnagy a' general stabnál és a' St. Wladimir rendje vitéze. Kiadta az attya Kozebue Augustus [August von Kotzebue]. Ford.: Czövek István. Pest, 1816, Trattner János Tamás, 195 p. Hozzákötve: [Czövek István (1777?-1828): A' gállyás-Rabszolga. vagy: Az én életemnek szomorú történetei. Mellyeket saját jobb kezemmel írtam meg. Magyarázta: - -, ... Pest, 1818, Pest Trattner János Tamás], 5-6+III-IV+13-14+11-12, 17-104 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső táblán törésnyommal, az első mű címlapján possessori bejegyzésekkel, az első műben aláhúzásokkal, bejelölésekkel, a második mű címlapja és további 3 lap (7/8., 9/10., 15/16.) hiányzik és az első 4 lap hibás sorrendben kötötték be, kissé foltos lapokkal.
Heindel, Max:
The Rosicrucian Philosophy in Questions and Answers.
Chicago, (1910). Rosicrucian Fellowship [ny. n.] 430 + [2] p. Első kiadás.
Max Heindel (1865-1919) a dán származású amerikai okkultista, asztrológus és misztikus, az amerikai Rózsakeresztes Testvériség alapítójának angol nyelvű, kérdés-válasz formájában kidolgozott okkult filozófiája, mely a végső kérdésekre éppúgy válaszol, mint praktikus kérdésekre. A munka nyolc fejezetben tárgyalja az élet, a világmindenség, a morál, a biológia, a lélek, a megvilágosodás, a spiritiszta praktikák, a rózsakeresztes életmód és ideológia kérdéseit. Az egyes fejezetek: Élet a Földön - Élet a halál után - Újjászületés - A Biblia tanításai - Spiritiszta jelenségek - Távolbalátás - Asztrológia - Állatvilág. Egyes fejezetek élén egész oldalas összefoglaló ábrák a lélek szerkezetéről, a Föld - és általánosságban a kozmosz - valódi összetételéről, a teremtés rendjéről (mely titkos ismeretek egyetlen ábrában is közölhetőek). Max Heindel (1865-1919), a jeles okkultista vállalkozó Carl Louis Fredrik Grasshoff néven született Dániában; betegségekkel tarkított gyermekkora után hajógépészetet tanult Skóciában, majd az Egyesült Államokban több helyen dolgozott gépészként, egyúttal teozófiai előadásokat hallgatott, illetve elmélyült a teozófia szakirodalmában. A szerző számos jeles teozófus előadásán jelen volt, szorgosan jegyzetelt, később az előadások velejét - egyes visszaemlékezések szerint - saját műveiként tüntette fel. Max Heindel a plágiumot természetesen nem ismerte el, állításai szerint művének ihletője az Idősebb Testvérnek nevezett szellemi lény volt, amerikai okkult tanulmányai után e szellemlény útmutatásai szerint utazott Európa-szerte, és nyert bepillantást a magasabb misztériumokba. E tapasztalatokkal felvértezvén Seattle városában 1909-ben megalapította az ezoterikus elmélyedéssel és szellemi gyógyítással foglalatoskodó amerikai Rózsakeresztes Testvériséget, mely a mai napig létezik.
A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés.
Poss: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.]
Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
Atkinson, William Walker:
Mental Fascination. Being a Manual in the nature of a Supplement or Sequel to ,,The Secret of Mental Magic" and designed as Special Instruction for the students of that work.
Chicago, 1907. The Fiduciary Press. 253 + [3] p. Első kiadás.
William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Angol nyelvű kötete a hipnózis, az üzleti életben is kamatoztatható személyes vonzerő felkeltésének okkult praktikáit ismerteti, némi kultúrtörténeti bevezetővel. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés, a címoldalon tulajdonosi jegyzet.
Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott Amerikában.]
Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Besant, Annie:
Esoteric Christianity, or The Lesser Mysteries.
London-Benares, 1912. The Theosophical Publishing Society (Printed by William Byles & Sons). XII + 404 p.
Annie Besant (1847-1933) teozófus kötete okkult szemszögből vizsgálja a keresztény tanítást. A szabadkőműves, harcos ateista, nőjogi mozgalmár az 1880-as években fábiánus szocialista életét élte, majd 1890 táján újabb kurrens gondolatra lelt a teozófia területén, mélyen beépült az európai ezoterikus mozgalomba, elfoglalva később a Teozófiai Társaság elnöki pozícióját is, majd a brit uralom alatt élő Indiában további ezoterikus és politikai vezetőszerepet is vállalt. Okkult korszakából származó kötete első két kiadása 1905-ben jelent meg, példányunk ez utóbbinak 1912. évi utánnyomásából származik. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások.
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
[Warner, William John] Cheiro:
Palmistry for All. Containing New Information on the Study of the Hand. With Upwards of Sixty Illustrations.
London, (1916). Herbert Jenkins Limited (Printed by William Clowes and Sons Ltd.) 1 t. (címkép) + XVII + [18]-187 + [5] p.
Oldalszámozáson belül egész oldalas ábrákkal gazdagon illusztrált, angol nyelvű tenyérjóslási kézikönyv, a huszadik század első évtizedeinek ünnepelt társasági figurájától, tenyérjósától és látnokától, William John Warnertől (1866-1936). Az ír születésű okkultista saját emlékiratai szerint Indiában sajátította el a kézforma és a személyiségjegyek, illetve a tenyér alakja és a személyes sors közötti összefüggések felismerésének művészetét. 1890-től kezdve a nemzetközi hírességek egész sora látogatta meg az ír jóst, többek között Mark Twain, Sarah Bernhardt, Thomas Edison, Oscar Wilde, a wales-i herceg és Gladstone miniszterelnök is tiszteletét tette nála. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kézikönyvünk a tenyér jellemtani morfológiájába avat be. Példányunk a kiadás tizenkettedik lenyomatából származik.
Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Palmstierna, Erik:
Horizons of Immortality. A Quest for Reality.
London, 1937. Constable & Co Ltd. (Printed by Robert Maclehose and Co. Ltd, Glasgow). VIII + 366 p. Első kiadás.
Erik Palmstierna (1877-1959) svéd szociáldemokrata politikus, tengerészeti miniszter, külügyminiszter, az 1930-as években londoni svéd nagykövet. Egykorú beszámolók szerint a politikus spiritiszta összejöveteleit a londoni nagykövetségen tartotta, a túlvilág üzeneteit pedig egy magyar származású hegedűművésznő és médium, Fachiri Adile közvetítésével nyerte - a kötetben tett kijelentések egy része a médiumtól származik. Ezoterikus könyve megjelentetésével egy időben közelebbről nem ismertetett okok miatt felhagyott politikai pályájával. (Magyarság, 1937. október 9.)
Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, sérült, hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
Mannhart, Dr. W[ilhelm]: Zauberglaube und Geheimwissen. Mit 44 seltenen Abbildungen.
Wien, 1936. A. Amonesta-Verlag (Druck: ,,Astoria'', Wien). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 p. + 1 t. (kihajtható).
Wilhelm Mannhart (1831-1880) német néprajztudós áttekintése a régmúlt mágikus praktikáiról, a szellemidézéstől az asztrológiáig, a boszorkányhittől a fekete és fehér mágiáig. Az eredeti 1896-ban megjelent első kiadás címlapkiadása. A Berlinben (Verlag Hermann Barsdorf) megjelent eredeti kiadás krúdában álló, megmaradt íveit szerezte meg a bécsi Amonesta-Verlag, amely az új kiadást másik címlappal és tartalomjegyzékkel ellátva adta ki. Gót betűs szövegoldalakkal, oldalszámozáson belül 15 egész oldalas és 27 szövegközti illusztrációval.
Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, eredeti, illusztrált, szélein enyhén sérült védőborítóban. Jó példány, ritka könyv.
Deinhard, Ludwig: Das Mysterium des Menschen im Lichte der psychischen Forschung. Eine Einführung in den Okkultismus. Mit einem Beitrag von Dr. Hübbe-Schleiden über das Problem der Wiederverkörperung.
Berlin, 1910. Verlag Reichl & Co. [10] + 336 p. Első kiadás.
Ludwig Deinhard (1847-1918) német teozófus, antropozófus, a müncheni teozófusok vezetője az 1890-es évektől. Művében esettanulmányok részleteivel tekinti át a természetfelettivel való kapcsolatfelvételnek a századfordulón divatozó szakágait, a médiumizmust, a szellemfényképezést és egyéb ezoterikus gyakorlatokat. Tevékenységéről és írásairól Rudolf Steiner elismerően nyilatkozott. Néhány oldalon aláhúzások,széljegyzetek.
Poss.: Ex libris Julii Zaymus [Zaymus Gyula (1893-1967) író, római katolikus lelkész, plébános, címzetes apát, aki arról is nevezetes, hogy az első olyan magyar pap volt, aki Chesterton mintájára detektívregényeket is írt.]
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.