Lesznai Anna: Édenkert. Versek. A szerző rajzaival. Gyoma, 1918, Kner Izidor, 166+(10) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító és a gerinc sérült, az elülső borító különvált a könyvtesttől, a könyv elején több, a fűzéstől elváló lappal, kisebb ázásnyomokkal.
Békési Gyula: Ember a hídon. (DEDIKÁLT). Bp., 1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Békési Gyula (1924-2003) József Attila-díjas költő által DEDIKÁLT példány.
Erdélyi Csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Az Erdélyi Helikon íróinak tizedik találkozója alkalmából írták: Balázs Ferenc, Bánffy Miklós, Járosi Andor, Kós Károly, Kovács László, Lakatos Imre, Ligeti Ernő, Maksay Albert, Molter Károly, Reischel Arthur, Reményik Sándor, Szántó György, I. Szemlér Ferenc, Tamási Áron, Tavaszy Sándor. Kolozsvár, 1935, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 225+5 p.+ 13 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, egy tábla hiánnyal.
Régi Magyar Könyvtár XVII. köt.: Fazekas Mihály versei. Bevezette és kiadta Tóth Rezső. Bp., 1900, Franklin. Bekötött papírborítóval. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.
Régi Magyar Könyvtár 18. köt.: Gesta Romanorum. Kolozsvár 1695. Ford.: Haller János. Kiadta Katona Lajos. Bp., 1900, Franklin. Kiadói papírkötés, szakadt, javított borítóval.
Kovács Gabriella - Dezső Gábor: Pál diák útrakél. Verses történelmi színmű három felvonásban. Írta - - és - -. Rímekbe foglalta Dezső Gábor. Bp., én., Athenaeum. A borító Pálla Jenő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem. A tanuló ijfuság számára, Jánosi Gusztáv magyar fordítása nyomán rövidítve, prózára átírta és magyarázatokkal ellátta Pintér Kálmán. Iskolai Könyvtár. Magyar Olvasmányok Tára 3. Bp., 1899, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
Dénes Gizella: Szép koszorú. Regényes elbeszélése régi magyar búcsújáró helyekről. A szerző által ALÁÍRT példány. Bp.,én.,Szent István-Társulat. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.