Békés Pál: A bogárnak mindegy. (Aláírt!) (Bp., 1993), Cserépfalvi. Első kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. A szerző, Békés Pál (1956-2010) író, műfordító által aláírt példány.
Pósa Zoltán: A fehér bohóc feltámadása. Új versek. (DEDIKÁLT). Bp., 2011, Írók Alapítványa - Széphalom Könyvműhely. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Pósa Zoltán (1948- ) József Attila-díjas író, költő, újságíró által DEDIKÁLT példány.
Soós Zoltán: Hátországi portya. (DEDIKÁLT). Bp., 1982, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány. A szerző, Soós Zoltán (1935-2015) költő által DEDIKÁLT példány.
Szepesi Attila: Az üveg árnyéka. (DEDIKÁLT). Bp., 1970, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. A szerző, Szepesi Attila (1942-2017) József Attila-díjas költő, publicista által DEDIKÁLT példány.
Békés Pál: Darvak. (Aláírt!) Bp., 1979, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. A szerző, Békés Pál (1956-2010) író, műfordító által aláírt példány.
Nógrádi Gábor: Gyerünk haza! (Aláírt!) Molnár Gyula rajzaival. Bp., 2004, Presskontakt. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. A szerző, Nógrádi Gábor (1947- ) költő, író által aláírt példány.
Krúdy Gyula: Az első Habsburg. [Regény.]
Budapest, [1931]. Franklin-Társulat (ny.) 160 p. Első kötetkiadás.
Először a Pesti Napló hasábjain, folytatásokban látott napvilágot.
(Király-regények.)
Gedényi 3845, 3984.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
Lengyel József:
Trend Richárd vallomásai, avagy Ante, apud... ultra, trans. [Regény.] (Dedikált.)
Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 128 + [4] p. Első önálló kötetkiadás.
Dedikált: ,,Atillának [sic!] szeretettel Lengyel József. 70. X. 29". Lengyel József kisregénye először 1965-ban jelent meg, a szerző ,,Mit bír az ember" című kötetében.
(Lengyel József Összes művei, 2. kötet.)
Aranyozott kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
Lengyel József:
Bécsi portyák. [Tárcák.] (Dedikált.)
Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 191 + [5] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Szilvinek, Attilának szeretettel Józsi bácsi. 70. XI. 22".
(Lengyel József Összes művei, 1. kötet.)
Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.