Fekete István: Zsellérek. Regény. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda regénypályázatának díjnyertes műve. Negyedik kiadás.
Budapest, [1941]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 334 + [2] p.
Fekete István regénye először 1939-ben jelent meg, rövid időn belül hat kiadásban látott napvilágot. A korrajz-szerű regény beszámol az első világháborút követő terror légköréről is, így rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére, a szerzőt pedig jó tíz évre elhallgattatták; ez a műve -- melyet szerzője élete főművének tekintett -- a rendszerváltásig meg sem jelenhetett. Egyes vélemények szerint a rendszerváltás után is csak cenzúrázott változatai jelentek meg. Példányunk a negyedik, még cenzúrázatlan kiadásból való.
Kiadói, illusztrált, feliratozott egészvászon kötésben, eredeti, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Jó példány.
Szabó Magda: Freskó. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1958, Magvető. Első kiadás! Kiadói félvászon kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Deák Ferencz emlékezete: Levelek 1822-1875.
Budapest, 1890. Ráth Mór (Prochaska Károly ny.) [16] + IV + 392 p.
A Váczy János (1859-1918) irodalomtörténész, filológus által összeállított kötet a Deák Ferenc által írt politikai és magántermészetű leveleket időrendben közli, függelékben ifjúkori levelezésével, illetve az életműhöz és politikai pályafutáshoz szorosan kapcsolódó, Kossuth Lajos által írt Kasszandra-levéllel. A levelek végén értelmező jegyzetek. Keretdíszes szövegoldalakkal. Az első előzéken kitöltött jutalomkönyvi aprónyomtatvány. Néhány oldalon apró, halvány foltosság.
[Deák Ferencz emlékezete, II. kötet.]
Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Az első kötéstáblán kisebb kopások, apró foltosság. Dekoratív, szép példány.
Mikszáth Kálmán: A lohinai fű. Elbeszélés.
Budapest, 1885. Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap ny.) 158 p. Első kiadás.
Mikszáth legendába ágyazott detektívtörténet-paródiájának, A lohinai fű című elbeszélésnek első kiadása. Az 1885-ben alakult könyvkiadóvállalat, a Singer és Wolfner német mintára egyúttal az értékesítést elősegítendő míves kialakítású regénysorozatot is indított, amelyben a külföldi és magyar szerzők munkáit kívánták kiadni, egységes sorozatkötésben évente 18 kötet jelent meg. A sorozat bevezetéseként a korszak népszerű külföldi regényszerzője, Georges Ohnet regénye után azonnal jelentősebb magyar szerző munkájaként megszerezték Mikszáth Kálmán parodisztikus elbeszélését. A Mikszáth-elbeszélés után Oskar Welten ,,Egy éjszakára bezárva" című víg beszélye (elbeszélése), németből fordítva.
(Egyetemes regénytár, I. évfolyam, 3. kötet.)
Szüry 3236.
Illusztrált kiadói vászonkötésben (Wolfner J., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Herczeg Ferenc:
Tűz a pusztában. [Elbeszélések.] Félbőr kötésű luxuskiadás.
Budapest, (1925). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Athenaeum Rt.) 273 + [3] p.
Kolofon: ,,Herczeg Ferenc munkáinak 1925. évi gyűjteményes díszkiadásából amatőrök számára merített papíroson 100 példány készült". Példányunk számozása kitöltetlen.
(Herczeg Ferenc munkái. Gyűjteményes díszkiadás, XXI. kötet.)
Díszesen aranyozott gerincű kiadói fél-maroquin kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.