Eörsi István: A csomó. Elbeszélések. A szerző, Eörsi István (1931-2005) által Lakatos István (1927-2002) Kossuth-díjas magyar költő, írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1995,
Pesti Szalon, 429 p. Kiadói kartonált papírkötés, címlapon gyűjteményi bélyegzővel.
Bob Dylan: Mit fúj a szél. Blowin' in the wind. Vál., ford. ésaz utószót írta: Barna Imre. Boby Dylan saját rajzaival illusztrált. Bp.,1989,Árkádia. Magyar és angol nyelven. Boby Dylan saját rajzaival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Maurice Maeterlinck 3 műve [Egybekötve]:
Maurice Maeterlinck: A méhek élete. Ford.: Binder Jenő. Bp., 1912, Franklin, 286+2 p.;
Monna Vanna. Dráma három felvonásban. Ford.: Ábrányi Emil. Bp.,1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 80 p.;
A kék madár. Mesejáték öt felvonásban, tíz képben. Ford.: Benedek Marcell. Bp.,1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 112 p.
Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
A művelt és udvarias ember. A társas viselkedés szabályai a magyar nyelvű életvezetési és illemtankönyvekben (1798-1935). Szerk. és a bevezetést írta: Fábri Anna. Bp., 2001, Mágus. Kiadói papírkötés.
Énekek éneke. Ford.: Bernáth István. Komoróczy Géza utószavával és jegyzeteivel. Bp., 1962, Magyar Helikon, 1 t.+56+8 p. Würtz Ádám rézkarcával illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott borítóval. Számozott (722./1100) példány.