Káldi János Halott vízimalom. Versek. Szombathely, 1947, Szabadművelődési Tanács. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a gerinc részben elvált a borítótól.
Hans E. Kinck: Emberek és bolondok. Gyoma, 1931., Kner, 150+2 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, későbbi, 1936-os Kneres ajándékozási címkével.
Mihály Tibor 2 műve:
Oroszhegyi Mihály Deák élet és munkássága.;
Ilyenek vagyunk. Vallomások. Oroszhegy, 2001-2002, Szerzői, 59 p.; 48 p. Kiadói papírkötések.
Benkő Katinka: A két királygyermekről szóló magyar népballadák. (Hero és Leander-monda). A szegedi Magy. Kir. Ferenc József-tudományegyetem Néprajzi Intézetének kiadványai 6. sz. (DEDIKÁLT). Marosvásárhely, 1933, Benkő László Kollégiumi-ny., 71+(5) p. Kiadói papírkötés, a gerincnél kissé foltos. A szerző által Takács Tibor részére DEDIKÁLT példány.
Molnár Ferenc: Vacsora és egyéb jelentek. Bp.,1917, Érdekes Ujság. A borító Pólya Tibor munkája. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, firkált borítóval.
Diskay Sándor - Judavics Lázár: Családi utmutató, amely elkíséri a jegyeseket a templomtól a dédunokáig. Szerk.: - - és - -. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Családi Utmutató Kiadóhivatala,(Általános Nyomda.) Aranyozott egészvászon-kötés.
A nap lakodalma. Román népballadák. Ford.: Komjáthy István. Magyar-Román Könyvtár kétnyelvű sorozat I. A balladákat válogatta és a kísérő tanulmányt írta: Lükő Gábor. Debrecen, 1947, Magyar-Román Társaság, 80+24 p. Pósafalvi István fametszeteivel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, deformált könyvtesttel.
Sütő András: Sikaszói fenyőforgácsok. Cikkek, naplójegyzetek. A szerző, Sütő András (1927-2006) író által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1987,Ifjúsági. Kiadói papírkötés.
Boldogháza. Buzditó és oktató történet. I-III. rész. 5. kiadás - képekkel. Vetési László: Boldogházi esték. Tanulságos történet a magyar nép számára I-II. Bp., é.n. ill. 1902, Franklin. Egészvászon kötésben, gerincen címke maradvánnyal, első kötéstáblán Gold István nagykőrösi tulajdonos névbejegyzésével és bélyegzéssel, kissé laza kötéssel, néhány kevés lap kissé foltos.