Fekete István: A koppányi aga testamentuma. Kolozsvári Sándor rajzaival. [Bp., 1937], Dante, 166+(2) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval, hiányzó címlappal, a hátsó szennylapon kisebb hiánnyal, az utolsó két lapon és a hátsó kötéstáblán tintafolttal.
Majthényi György: A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia kézikönyve.
(Budapest), [1937 körül]. Stádium Sajtóvállalat Rt. 244 p. Első kiadás.
Majthényi György (1885-1942) költő, író, banktisztviselő, a Tevan kiadó irodalmi lektora. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal ellátott ismeretterjesztő kötete a kéz alakja és a jellem összefüggéseit vizsgálja, a kötet végén több közéleti szereplő (Kosztolányi Dezső, Csók István) kézfejeiről készült, felragasztott felvétellel.
Aranyozott gerincű kiadói vászonkötésben. Jó példány.
Boccaccio, Giovanni: Giovanni Boccaccio Decameronja. Teljes fordítás életrajzzal, jegyzetekkel. Készítette Bokor János. Brassó, 1909. (Nyomatott a ,,Brassói Lapok" könyvnyomdájában.) [4] + XC + 691 + [1] p. Első jegyzetelt fordítás. Az erotikus történetgyűjtemény első magyar fordítása 1880-ban, név nélkül jelent meg. Jóllehet a névtelen fordító (gyarló fordításban) mind a száz novellát közölte, a novella keretfikcióját teljesen elhagyta. E csonka fordítást 1890-ben követte Zempléni P. Gyula teljes Dekameron-fordítása, valamint Radó Antal Dekameron-válogatása (1908). E kezdetek után a korabeli kritika nagyra értékeli kötetünket, melyet az első valódi fordításként értékel, és külön dícséretben részesíti a minden novellát követő kísérő jegyzeteket, ám felhívja a fordító figyelmét a boccacciói prózával kapcsolatos (korabeli) elvárásokra, miszerint a szövegeredeti körmondatosságát nem célszerű követni, és a gördülékeny (és magyaros) mondatfűzésű fordítás példájaként Győry Vilmos Don Quijote-fordítását ajánlja a fordító figyelmébe.
Aranyozott gerincű félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címkével. Jó példány.
Pintér Jenő: - - magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I-II. kötet. I.: A magyar irodalom a XX. századig. II.: A magyar irodalom a XX. században. Bp., 1928, Franklin. Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, megerősített kötéssel, beragasztott plusz egy lappal az első kötetben rajta a szerző, Pintér Jenő (1881-1940) irodalomtörténész által Zlinszky Aladár (1864-1941) irodalomtörténésznek szóló DEDIKÁCIÓVAL!
Magyar Remekírók sorozat 4 kötete:
Vörösmarty Mihály munkái I-III. köt. Gyulai Pál bevezetésével.; Berzsenyi Dániel. Sajtó alá rendezte: Bánóczi József. Váczy János bevezetésével. Bp., 1906 - 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Társai.) Korabeli szecessziós dúsan aranyozott félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé foltos, kissé kopott borítóval, néhány hiányzó hártyapapírral.
Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecil. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., (1931), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+2 p. 32 szövegközi fametszetű képpel, könyvdísszel illusztrálva. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, kopott borítóval, hátsó tábla élén sérüléssel.
Németh László: A minőség forradalma I-VI. [Teljes mű három kötetbe kötve.]
(Budapest, 1942-1943). A Magyar Élet kiadása (Sylvester Rt. ny. - Pesti Lloyd-nyomda). 164 p.; 163 + [1] p.; 176 p.; 189 + [1] p.; 459 + [1] p.
I. kötet: Európa. II. kötet: Új enciklopédia felé. III. kötet: Magyar szellem. IV. kötet: Mozgalom. V. kötet: Huszadik század. VI. kötet: Naplók.
Németh László (1901-1975) esszéíró, közíró, gondolkodó, rádiószerkesztő tanulmánygyűjteménye a huszadik század egyik legnevezetesebb magyar esszégyűjteménye, a népi írók mozgalmának kiemelkedő szellemi teljesítménye. Az elmélyült szellemtörténeti, irodalomtörténeti, kritikai, nemzetpolitikai, magyarságtudományi és művelődéspolitikai írások eredetileg Németh László egyszemélyes folyóiratában, az 1932-1937 között tizenhét kötetben megjelentő Tanú című folyóiratban jelentek meg, és jobbára, bár nem kizárólagosan a magyarság sorskérdéseit tárgyalják. A gyűjtemény első kiadása 1940-ben jelent meg, két kötetben, gyűjteményünk a teljes tanulmánysorozat első teljes kiadása, amely már a Naplókat is tartalmazza.
Tezla 2802.
Egységes, aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Kodály Zoltán: Marosszéki táncok zongorára. Az eredeti kézirat fakszimile kiadása. Marosszéker Tänze. Dances of Marosszék. Piano solo. (Számozott.)
Wien-Budapest, (1982). Universal Edition - Editio Musica (Zeneműnyomda). [6] p. + 5 t. (kétoldalas, színes kottalap-hasonmások). Folio. Egyetlen kiadás.
Limitált példányszámban készült bibliofil kiadvány, sorszáma: 23. Magyar-német-angol nyelvű kiadvány, megjelent Kodály Zoltán születésének 100. évfordulója alkalmából. A Marosszéki táncok két verzióban készült el: mint zenekari mű, és mint önálló zongorakompozíció. Hasonmásunk a zongoraváltozat nyomdai kéziratáról készült. A kézirat a bécsi Universal Edition tulajdonában van, megőrzésre a londoni British Library kézirat-gyűjteményében helyezték el. Kiadványunk tipográfiáját Tóth Béláné tervezte.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Kisfaludy Károly: Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.]
Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p.
A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámák után a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfaludy költői termése, a drámák után prózaírói és értekező munkássága, végül (részben német nyelvű) levelezése.
Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.