1 000 HUF
Athenaeum Olvasótára 2 kötete: Theuriet André: A marquis keresztfia. Ford.: Leövey Gyula.; Reybaud Henriette: Malpeire kisasszony. Franczia regény. Ford.: Újkéri. Második kiadás. Bp., 1895-1893, Athenaeum. Kiadói illusztrált egészvászon-kötések, kissé kopott, kissé foltos borítóval. "Szalay Imre könyvtárából Lellén" bélyegzésekkel. Szalai Szalai Imre (1846-1902) földbirtokos, országgyűlési képviselő, vadász, borász, író.