Tétel

6 000 HUF

Description:

Deák Ferencz emlékezete: Levelek 1822-1875. Budapest, 1890. Ráth Mór (Prochaska Károly ny.) [16] + IV + 392 p. A Váczy János (1859-1918) irodalomtörténész, filológus által összeállított kötet a Deák Ferenc által írt politikai és magántermészetű leveleket időrendben közli, függelékben ifjúkori levelezésével, illetve az életműhöz és politikai pályafutáshoz szorosan kapcsolódó, Kossuth Lajos által írt Kasszandra-levéllel. A levelek végén értelmező jegyzetek. Keretdíszes szövegoldalakkal. Az első előzéken kitöltött jutalomkönyvi aprónyomtatvány. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. [Deák Ferencz emlékezete, II. kötet.] Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Az első kötéstáblán kisebb kopások, apró foltosság. Dekoratív, szép példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk