6 000 HUF
19
Fekete István: Zsellérek. Regény. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda regénypályázatának dÃjnyertes műve. Negyedik kiadás. Budapest, [1941]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 334 + [2] p. Fekete István regénye elÅ‘ször 1939-ben jelent meg, rövid idÅ‘n belül hat kiadásban látott napvilágot. A korrajz-szerű regény beszámol az elsÅ‘ világháborút követÅ‘ terror légkörérÅ‘l is, Ãgy rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére, a szerzÅ‘t pedig jó tÃz évre elhallgattatták; ez a műve -- melyet szerzÅ‘je élete fÅ‘művének tekintett -- a rendszerváltásig meg sem jelenhetett. Egyes vélemények szerint a rendszerváltás után is csak cenzúrázott változatai jelentek meg. Példányunk a negyedik, még cenzúrázatlan kiadásból való. Kiadói, illusztrált, feliratozott egészvászon kötésben, eredeti, illusztrált, enyhén sérült védÅ‘borÃtóban. Jó példány.