Tétel

4 000 HUF

Description:

Németh László: A minőség forradalma I-VI. [Teljes mű három kötetbe kötve.] (Budapest, 1942-1943). A Magyar Élet kiadása (Sylvester Rt. ny. - Pesti Lloyd-nyomda). 164 p.; 163 + [1] p.; 176 p.; 189 + [1] p.; 459 + [1] p. I. kötet: Európa. II. kötet: Új enciklopédia felé. III. kötet: Magyar szellem. IV. kötet: Mozgalom. V. kötet: Huszadik század. VI. kötet: Naplók. Németh László (1901-1975) esszéíró, közíró, gondolkodó, rádiószerkesztő tanulmánygyűjteménye a huszadik század egyik legnevezetesebb magyar esszégyűjteménye, a népi írók mozgalmának kiemelkedő szellemi teljesítménye. Az elmélyült szellemtörténeti, irodalomtörténeti, kritikai, nemzetpolitikai, magyarságtudományi és művelődéspolitikai írások eredetileg Németh László egyszemélyes folyóiratában, az 1932-1937 között tizenhét kötetben megjelentő Tanú című folyóiratban jelentek meg, és jobbára, bár nem kizárólagosan a magyarság sorskérdéseit tárgyalják. A gyűjtemény első kiadása 1940-ben jelent meg, két kötetben, gyűjteményünk a teljes tanulmánysorozat első teljes kiadása, amely már a Naplókat is tartalmazza. Tezla 2802. Egységes, aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk