Books: Religion

Number of items: 105

[Drexel, Jeremias (1581-1638)] Drexelius, Jeremiás: Nap után forgó virág, vagy - is minden féle nyavalya ellen való orvosság, úgy mint az emberi akaratnak az isten akarattyához való illesztése. Mellyet néhai jó emlékezetű - - Jesus Társaságbéli pap, deák nyelven ki - bocsátott vala, most pedig Született Anyai Magyar nyelvünk tisztelői kedvéért, lelki vigasztalás-képpen fel áldozott (fordította) Dévay András, tekintettes nemes Heves, és Külső Szolnok egyben foglalt Vármegyéknek volt vice-ispánnya, s assessora. Nagyszombat, 1764, A Jesus Társasága Akadémiai Collegiumának betűivel, 8 sztl. lev. + 450+5 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, a címlap sarkán hiánnyal.
20791.

[Drexel, Jeremias (1581-1638)] Drexelius, Jeremiás: Nap után forgó virág, vagy - is minden féle nyavalya ellen való orvosság, úgy mint az emberi akaratnak az isten akarattyához való illesztése. Mellyet néhai jó emlékezetű - - Jesus Társaságbéli pap, deák nyelven ki - bocsátott vala, most pedig Született Anyai Magyar nyelvünk tisztelői kedvéért, lelki vigasztalás-képpen fel áldozott (fordította) Dévay András, tekintettes nemes Heves, és Külső Szolnok egyben foglalt Vármegyéknek volt vice-ispánnya, 's assessora. Nagyszombat, 1764, A' Jesus Társasága Akadémiai Collegiumának betűivel, 8 sztl. lev. + 450+5 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, a címlap sarkán hiánnyal.

30 000 HUF
79,58
85,71
Damianus, Johannes: Doctrina verae Christi ecclesiae ab omnibus praecipuis antiqui, medii, et novi aevi haeresibus vindicata complectens bis centum famigeratissimas controversias in canonicis scripturis, solidisque rationibus fundatas. Argumenta pariter adversariorum selectissima ex iisdom fontibus petita, referuntur et refelluntur. Ad usum alumnorum episcopalis seminarii Vaciensis, totiusque orbis literarii, methodo scholastico concisa, solida et critica, concinnata. Posonii, 1760, Typis Joannis Michaelis Landerer, 14 sztl. lev. + 739+5 p. Damiani János (1710-1784) pozsonyi, később váci kanonok. Althann Mihály Károly váci püspök helyettese, a papnevelőintézeti igazgatója. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült táblákkal, firkált, sérült címlappal, foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.
20792.

9 000 HUF
23,87
25,71
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott Arany Korona [...] imádságos könyv. Pest, 1849, Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 1 t. +4+1-72, 75-76,73-74,79-80,77-78,81-400+4 p.+ 6 t. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült csatokkal, laza, sérült kötéssel, foltos lapokkal, két sérült táblával, néhány kissé sérült lappal, hibás lapsorrenddel (-72, 75-76,73-74,79-80,77-78,81-.)  Megviselt állapotban.
20793.

Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott Arany Korona [...] imádságos könyv. Pest, 1849, Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 1 t. +4+1-72, 75-76,73-74,79-80,77-78,81-400+4 p.+ 6 t. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült csatokkal, laza, sérült kötéssel, foltos lapokkal, két sérült táblával, néhány kissé sérült lappal, hibás lapsorrenddel ("-72, 75-76,73-74,79-80,77-78,81-".) Megviselt állapotban.

8 000 HUF
21,22
22,86
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1895, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Harmincharmadik kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, rézveretekkel és rézkapcsokkal, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, foltos, sérült lapokkal. Megviselt állapotban.
20794.

8 000 HUF
21,22
22,86
20795.

3 000 HUF
7,96
8,57
Notter Antal: A szerzetesi professio egyházi és világi jog szerint. Bp., 1908, Grill Károly (Nagyvárad, Sonnenfeld Adolf-ny.), 327+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben.
20796.

5 000 HUF
13,26
14,29
20797.

3 200 HUF
8,49
9,14
Békefi Remig: A káptalani iskolák története Magyarországon 1540-ig. Bp., 1910, MTA,XXIX+3+598+2 p. Átkötött félvászon-kötésben.
20798.

3 000 HUF
7,96
8,57
Reiner Zsigmond: A keleti vallású magyar nemzeti egyház szervezése. Bp., 1907, Franklin-ny., 65 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20799.

3 000 HUF
7,96
8,57
Szent Biblia KÁroli Gáspár forditásában, Brit és külföldi Biblia Társulat, Budapest 1896, dombornyomott bőrkötésben, enyhén kopozz
20800.

5 000 HUF
13,26
14,29
9
A magyar református egyház története. Révész Imre előszavával. Szerk.: Bíró Sándor, Szilágyi István. Bp., 1949, Kossuth. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés,
20801.

3 800 HUF
10,08
10,86
Keresztyén énekes könyv, mely alkalmatos igazságokkal és némely régi énekek helyett ujakkal jobbitva készittetett és kibocsáttatott az Ágostai vallástételt tartó evangelikusok dunántúli Superintendencziája által. A mi Urunk Jésus Krisztus kinszenvedése, halála és Jeruzsálem veszedelmének leirásával. III. javitott kiadás. Pesten, 1869. Nyomatja s kiadja Bucsánszky Alajos. VIII + 608 p. Az evangélikus énekeskönyv első kiadása Kőszegen jelent meg, Reichard Károly és fiainál, 1839-ben. Poss.: Koppányi Lajos 1872. Kőszegen. Korabeli félbőr kötésben, gerincén kopott díszes aranyozású címfelirattal, kötéstábláin vaknyomásos díszítéssel. A kötés a táblákon és azok sarkain kopott, a könyvtest a kötésből kimozdult. Összességében rendes példány. Ritka kiadásváltozat, az általunk ismert könyvészetekben nem fellelhető.
20802.

6 000 HUF
15,92
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF