6 000 HUF
Keresztyén énekes könyv, mely alkalmatos igazságokkal és némely régi énekek helyett ujakkal jobbitva készittetett és kibocsáttatott az Ágostai vallástételt tartó evangelikusok dunántúli Superintendencziája által. A mi Urunk Jésus Krisztus kinszenvedése, halála és Jeruzsálem veszedelmének leirásával. III. javitott kiadás. Pesten, 1869. Nyomatja s kiadja Bucsánszky Alajos. VIII + 608 p. Az evangélikus énekeskönyv első kiadása Kőszegen jelent meg, Reichard Károly és fiainál, 1839-ben. Poss.: Koppányi Lajos 1872. Kőszegen. Korabeli félbőr kötésben, gerincén kopott díszes aranyozású címfelirattal, kötéstábláin vaknyomásos díszítéssel. A kötés a táblákon és azok sarkain kopott, a könyvtest a kötésből kimozdult. Összességében rendes példány. Ritka kiadásváltozat, az általunk ismert könyvészetekben nem fellelhető.