Books: Social sciences

Number of items: 92

Noszlopi László:  Emberismeret és emberekkel való bánás.  (Budapest, 1942. Pantheon kiadás (Radó István nyomdai műintézete). 247 + [1] p. Első kiadás.  Noszlopi László (1901-1990) pszichológus, Pauler Ákos tanítványa, a Pázmány Péter Tudományegyetem tanára, a Pedagógiai Szeminárium lélektani laboratóriumának vezetője. 1948-ban elbocsátották, utána segédmunkásként dolgozott. Noszlopi László neveléslélektani fókuszú ismeretterjesztő műve általános bevezetés a lélektan tárgyába, különös tekintettel a párválasztásra és a pályaválasztásra. A tartalomból: A lélektan mint sorstudomány. - Bevezetés a pszichológiába: alapfogalmak. - A tudattalan lelki életről. - Lelki problémák a nemi élet körében. - Az élettárs megválasztásának lélektana és a házasság művészete. - Emberkiválogatás. - Emberismeret. Önismeret. A boldogulás és érvényesülés lélektana. - A társasélet és társaságbeli ember lélektana. - Neveléslélektan. Az emberek befolyásolásának fajai. A lelki egészség, világnézet és az ízlés kérdése.  Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
20564.

4 000 HUF
10,61
11,43
20565.

1 800 HUF
4,77
5,14
Ferenczi Sándor:  A pszichoanalizis haladása. Értekezések.  Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás.  Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20566.

Ferenczi Sándor: A pszichoanalizis haladása. Értekezések. Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai" és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás. Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.

4 000 HUF
10,61
11,43
Földes-Papp Károly:  A megismerés tragikuma. (Dedikált.)  Budapest-Szeged, 1941. (Sylvester Rt.) 172 p. Egyetlen kiadás.  Az ismeretelméleti tanulmány címoldalán dedikáció: ,,Káldor György szerkesztő úrnak mély tisztelettel: F. Papp Károly.  (Philosophia. A m. kir. Horthy Miklós Tudományegyetem Filozófiai Intézetének közleményei, 2. kötet.)  Prov.: Káldor György. [Káldor György (1900-1958) újságíró, szerkesztő. A Tanácsköztársaság bukása után a bécsi emigráns filozófus kör tagja, az 1920-as évek közepétől 1942-ig a Pester Lloyd szerkesztője, vezércikk-írója.]  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20567.

Földes-Papp Károly: A megismerés tragikuma. (Dedikált.) Budapest-Szeged, 1941. (Sylvester Rt.) 172 p. Egyetlen kiadás. Az ismeretelméleti tanulmány címoldalán dedikáció: ,,Káldor György szerkesztő úrnak mély tisztelettel: F. Papp Károly". (Philosophia. A m. kir. Horthy Miklós Tudományegyetem Filozófiai Intézetének közleményei, 2. kötet.) Prov.: Káldor György. [Káldor György (1900-1958) újságíró, szerkesztő. A Tanácsköztársaság bukása után a bécsi emigráns filozófus kör tagja, az 1920-as évek közepétől 1942-ig a Pester Lloyd szerkesztője, vezércikk-írója.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

4 000 HUF
10,61
11,43
Balázs Győző 3 munkája: A szív filozófiája. Miskolc., 1930. 17p, Balázs Győző Keleti ősfilozófia és plátói szerelem. Miskolc, 1928. Magyar Jövő 2 példányban
20568.

3 200 HUF
8,49
9,14
20569.

4 000 HUF
10,61
11,43
20570.

3 400 HUF
9,02
9,71
20571.

3 000 HUF
7,96
8,57
20572.

3 000 HUF
7,96
8,57
Népismereti dolgozatok 1976, 1978, 1980. Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20573.

2 800 HUF
7,43
8,00
Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz. Bp., 1980. Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval
20574.

2 800 HUF
7,43
8,00
Kornis Gyula: A lelki élet. I-II. köt. [3 kötetben teljes]. Bp., 1917-1918, MTA, 2 sztl. lev.+ 391 p.; 2 sztl. lev.+ 464 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon- / félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, a II. kötet kissé kopott borítóval.
20575.

1 600 HUF
4,24
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF