Books: Travelling, Local History

Number of items: 225

Meyer Universuma, vagy leirása és ábrázolata minden látásra és emlékezetre méltó dolgoknak a természet és művészség köréből az egész földön. I. köt (Unicus!) . Pesten, 1835. Ifj. Kilián Gy. [2]+132 p.+46 t. (acélmetszetek). Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az első szöveglap (1/2 p.) sérült, szakadt, néhány lap kijár (8 lap), néhány lap sarkán apró hiánnyal. Eredeti kötésben, kompletten ritka!
19000.

Meyer' Universuma, vagy leirása és ábrázolata minden látásra és emlékezetre méltó dolgoknak a' természet és művészség' köréből az egész földön. I. köt (Unicus!) . Pesten, 1835. Ifj. Kilián Gy. [2]+132 p.+46 t. (acélmetszetek). Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az első szöveglap (1/2 p.) sérült, szakadt, néhány lap kijár (8 lap), néhány lap sarkán apró hiánnyal. Eredeti kötésben, kompletten ritka!

30 000 HUF
79,58
85,71
(Szepesházy, Carol.) u. J. C. Thiele. Merkwürdigkeiten des Königreichs Ungarn, oder: historisch-statistisch-topographische Beschreibung aller in diesem Reiche befindlichen 42 königl. Freistädte, 16 Zipser Kronstädte, Jazygiens, Gross- und Klein-Kumaniens, der priv. Hayduken-Städte, der Berge, Höhlen, Seen, Flüsse, vorzüglichen Gesundbrunnen und des ungarischen Bergbaues; II. Band. Kaschau, 1825. Carl Werfer.  Magyarország leírása, hangsúlyozottan megjelenítve a Felvidék és a magyar fürdők. Korabeli sérült papírborítóval. / Descritption of the Kingdom of Hungary with emphasis on the Slovakian parts. + (36) p.
19001.

32 000 HUF
84,88
91,43
19002.

38 000 HUF
100,80
108,57
Hunfalvy János: Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének leírása. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XII-ik, Rimaszombaton 1867-ben tartott nagygyűlése tagjainak emlékül. Szerkesztette ~. Pest, 1867. Emich Gusztáv ny. 1t.+(4)+CX+354+(7)p.+1 kihajt. mell. Aranyozott gerincű, foltos vászonkötésben. Címlap kijár, laza fűzés 2 kihajtható melléklet hiány.
19003.

20 000 HUF
53,05
57,14
Erasmus Schwab: Land und Leute in Ungarn. I. Natur- Kultur- und Reisebilder. Lepizig, 1865. Otto Wiegand. 560p. Késöbbi félvászon kötésben   Schwab, Erasmus (1831-1917) osztrák származású tanár, Kassán tanított Magyarországi tartózkodását felhasználva írt kétkötetes művet, amelyből csak az első kötet tartalmazott természet-, utazás- és kulturális képeket a második ,,Magyarország árnyoldalát és a német elem jótékony hatását kívánta bemutatni volna. Ritka! .
19004.

Erasmus Schwab: Land und Leute in Ungarn. I. Natur- Kultur- und Reisebilder. Lepizig, 1865. Otto Wiegand. 560p. Késöbbi félvászon kötésben Schwab, Erasmus (1831-1917) osztrák származású tanár, Kassán tanított Magyarországi tartózkodását felhasználva írt kétkötetes művet, amelyből csak az első kötet tartalmazott természet-, utazás- és kulturális képeket a második ,,Magyarország árnyoldalát és a német elem jótékony hatását" kívánta bemutatni volna. Ritka! .

20 000 HUF
53,05
57,14
Magyarország. A Kereskedelemügyi M. Kir. Miniszter megbízásából kiadja a Magyar Kir. Államvasutak igazgatósága. Bársony István, Dr. Bodnár Gyula, Dr. Borovszky Samu, Dr. Erődi Béla, Gonda Béla, Dr. Hankó Vilmos, Dr. Lóczy Lajos, Novák Tivadar, Dr. Semayer Vilibáld, Siegmeth Károly, Dr. Sziklay János, Dr. Toldy László közreműködésével szerkesztette Kain Albert MÁV felügyelő. Sajtó alá rendezte Czakó Elemér. Bp., 1909, Erdélyi,(Franklin-ny.), 2+400 p. Erdélyi Mór fekete-fehér fotóival rendkívül gazdagon illusztrált, rajta Magyarország városaival, történelmi nevezetességeivel Dévénytől az Aldunáig, a Lengyel-Tátrától Fiuméig. A díszeket rajzolta Helbing Ferencz. A bekötési tábla terve Szendrői és Őrkény pályanyertes műve. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, vaknyomásos egészvászon-kötésben, az elülső táblán koronás nemzeti középcímerrel, Gottermayer-kötésben, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, 36,5x30x5 cm
19005.

18 000 HUF
47,75
51,43
19006.

11 000 HUF
29,18
31,43
19007.

8 000 HUF
21,22
22,86
Hellwald, Friedrich von (1842-1892): Centralasien. Landschaften und Völker in Kaschgar, Turkestan, Kaschmir und Tibet. Leipzig, 1875, Otto Spamer, 1 (címkép) t.+ VIII+446+(2) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19008.

12 000 HUF
31,83
34,29
Briefe eines reisenden Franzosen über Deutschland an seinen Bruder zu Paris. Zweyter Band. Zürich:, 1784 . 408 p. Korai német útikönyv. Korabeli, aranyozott, festett, bordázott egészbőr kötésben. Két kötetben teljes.
19009.

11 000 HUF
29,18
31,43
[Julia Pardoe (1806-1862)] Miss Pardoe: The Hungarian castle in three vols. II. kötet London, 1842. 302p. Korabeli félvászon kötésben
19010.

5 000 HUF
13,26
14,29
Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára 1943. Tizennegyedik, a visszacsatolt Felvidéki-, Keleti-, Erdélyi- és Délvidéki országrészekkel bővített kiadás. Szerk. Vitéz Várady Károly. Bp., 1943. Hornyánszky Viktor. Kiadói egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel. Megkímélt állapotban.
19011.

8 000 HUF
21,22
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF