Books: Travelling, Local History

Number of items: 225

Baktay Ervin:  A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel.  Budapest, [1930]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Könyvkiadóvállalat (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 310 p. + 30 t. (kétoldalas) + 2 térkép (Pandzsáb és Kasmír térképei). Első kiadás.  Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, műfordító, műgyűjtő, művészettörténész 1926-1929 között végzett kutatómunkát Indiában. 1928-ban - Kőrösi Csoma Sándor nyomán - onnan indult Tibetbe. Néprajzi és politikai megfigyelésekben gazdag beszámolóját döntően saját fényképfelvételei kísérik.  (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)  Díszesen aranyozott, festett, kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19024.

4 000 HUF
10,61
11,43
Tucci, G(iuseppe) - Ghersi, E[manuele]:  Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. Fordította Révay József. 62 képpel.  Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 181 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Egyetlen magyar kiadás.  Beszámoló Giuseppe Tucci (1894-1984) olasz orientalista, tibetológus 1933. évi nyugat-tibeti kutatóútjáról.  (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)  Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19025.

4 000 HUF
10,61
11,43
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 3. kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
19026.

4 600 HUF
12,20
13,14
Ossendowski, [Ferdynand Antoni]: A sötét kelet árnyéka. The Shadow of the Gloomy East. Fordította: Balassa József. Budapest, [1925]. Franklin-Társulat (ny.) 143 + [1] p. Első magyar kiadás. Ferdynand Ossendowski (1876-1945) lengyel geológus, antropológus, földrajzi író, Oroszország-szakértő szentpétervári tanulmányok után jelentős utazásokat tett Oroszország-szerte, az 1905-ös forradalmi mozgalmak idején börtönbüntetést, majd szibériai száműzést is szenvedett, az oroszországi polgárháborúban pedig Kolcsak admirális tanácsadója volt. A bolsevik fordulat vehemens kritikusa ebben a művében saját korábbi néprajzi tapasztalatai alapján kísérletet tesz a modernség előtti állapotban élő, könnyen kihasználható orosz néplélek feltárására, melyet a cári és a bolsevik rendszer, illetve mindkét rendszer ügyeskedői kíméletlenül kihasználnak. A bolsevik rendszerről is erős kritikát megfogalmazó kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.  (Modern utazók, felfedezők könyvtára.) Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19027.

4 000 HUF
10,61
11,43
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936.], Franklin, 189+3 p. + 20 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19028.

4 000 HUF
10,61
11,43
Leden, K (Christian): Kjuvatin jégmezői. Fordította Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 244 p. + 16 t. (ebből 15 kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A munka Christian Leden zeneszerző és etnográfus 1913-1916 között folytatott kelet-kanadai útjáról számol be. Az út során Leden a Hudson-öböl nyugati partján élő eszkimók kultúrájáról ad érzékletes leírást, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A törzsszöveg első oldalán, illetve hat táblán régi tulajdonosi bejegyzés, a sorozatcímoldal verzóján felülragasztott egykori tulajdonosi bélyegzés, néhány oldalon enyhe foltosság, (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, foltos kiadói egészvászon kötésben.
19029.

3 200 HUF
8,49
9,14
19030.

3 000 HUF
7,96
8,57
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp., én., Franklin, 267 p. Aranyozott félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
19031.

2 000 HUF
5,31
5,71
19032.

5 000 HUF
13,26
14,29
Magyarország földje. Kitekintéssel a Kárpát-medence egészére. Főszerk.: Karátson Dávid. Bp., 1997, Magyar Könyvklub. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19033.

5 000 HUF
13,26
14,29
1929 Hungary Illustrated. A Review of Hungarys Past and Present. Első évfolyam. Szerk.: Sir Robert Donald, Bogya János, F. Szabó Géza, Dr. Yolland Arthur, Rexa Dezső, Lipovniczky Pál, Fodor Lajos. Bp., 1929, Hungary Illustrated, (Stephaneum-ny.), 137+1 p. Angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Érdekes írásokkal. Korabeli reklámokkal. Benne mellékelt tartalomjegyzékkel. (Contents). Kiadói kissé kopott illusztrált, linómetszetes (jelzett a nyomaton, Szabó Lucy) félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
19034.

1929 Hungary Illustrated. A Review of Hungary's Past and Present. Első évfolyam. Szerk.: Sir Robert Donald, Bogya János, F. Szabó Géza, Dr. Yolland Arthur, Rexa Dezső, Lipovniczky Pál, Fodor Lajos. Bp., 1929, "Hungary Illustrated", (Stephaneum-ny.), 137+1 p. Angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Érdekes írásokkal. Korabeli reklámokkal. Benne mellékelt tartalomjegyzékkel. (Contents). Kiadói kissé kopott illusztrált, linómetszetes (jelzett a nyomaton, Szabó Lucy) félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.

3 800 HUF
10,08
10,86
Szelényi Károly: Tokaj és vidéke. Táj változó fényben. DEDIKÁLT! 1981, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19035.

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF