Tétel

5 000 HUF

Description:

Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén. Vadászatok Angol-Egyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. 83 képpel és egy térképpel. [Első kiadás.] Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Könyvkiadóvállalata (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 240 p. + 28 t. (kétoldalas), Az Almásy László és Esterházy Antal közös, 1926. évi afrikai felfedező- és vadászútjáról szóló beszámoló először 1929-ban jelent meg, ezt a kiadást két éven belül két kiadás követte. Az egyes kiadások közti különbség a kötéstábla feliratozásában, az illusztrációs anyagban és a térkép meglétében vagy nem létében körvonalazható. Az 1929. évi első kiadás 83 fényképpel és 1 kihajtható térképpel rendelkezik, a gerincen és az első kötéstáblán pedig az ,,Autóval Szudánban" téves címfelirat olvasható. A kötés feliratozását a második és harmadik kiadásban már javították, ott már ,,Autóval Szudánba" felirat olvasható; a második és harmadik kiadás pedig egységesen nélkülözi a térképet, és 83, illetve 82 felvétellel jelent meg, az 1930., illetve az 1931. évben. Példányunk belíve az 1929. évi első kiadásból származik, ám belívét az 1930. évi második kiadás kötéstáblájába kötötték, két táblája duplán szerepel, ám nélkülözi a térképet. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Vuray 26. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk