19024.
466. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
4 000 HUF
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Budapest, [1930]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Könyvkiadóvállalat (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 310 p. + 30 t. (kétoldalas) + 2 térkép (Pandzsáb és Kasmír térképei). Első kiadás. Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, műfordító, műgyűjtő, művészettörténész 1926-1929 között végzett kutatómunkát Indiában. 1928-ban - Kőrösi Csoma Sándor nyomán - onnan indult Tibetbe. Néprajzi és politikai megfigyelésekben gazdag beszámolóját döntően saját fényképfelvételei kísérik. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.