19058.
466. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
2 400 HUF
Nansen, Fridtjof: Éjen és jégen át. Rövidítve fordította: Brózik Károly. Számos képpel. 1-2. rész. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 77 + [3] p.; 79 + [1] p. Első kiadás. Beszámoló Fridtjof Nansen (1861-1930) norvég sarkkutató 1893-1896 közötti, az Északi-sarkot célzó felfedezőútjáról. A számos újítással, így például kutyaszános vontatással kísérletező expedíció nem érte ugyan el kitűzött célját, de tengerbiológiai, földrajzi kutatásai így is számottevőek. A munka eredeti nyelven 1897-ben jelent meg, ,,Fram öfver Polarhafvet, Den norska polarfärden 1893-96" címmel. Oldalszámozáson belül az expedíción készült egész oldalas felvételekkel. A címoldalakon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla alsó sarkán apró kopás. Jó példány.