19017.
466. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
6 000 HUF
Zoványi Jenő: A Tiszántúli Református Egyházkerület története. Egyházközségek adattára. I-II. kötet. [Teljes.] Debrecen, 1939. Nagy Károly grafikai műintézetének kiadása. 208 p.; 223 + [1] p. Egyetlen kiadás. Zoványi Jenő (1865-1958) egyháztörténész, református lelkész, egyetemi tanár, a XX. század legjelentősebb egyháztörténészeinek egyike. Az összegző mű első kötete az egyházkerület általános történetét foglalja össze a XVI. századi kezdetektől 1939-ig, a második kötet a trianoni határokon bőven túlnyúló egyházkerület egyházmegyéinek valamennyi egyházközségét ismerteti, az egyházközségektől beérkezett adatok alapján, a rövid helytörténeti, gyülekezettörténeti méltatás után a gyülekezet fontos kortárs tagjainak életrajzával; a helyi életrajzi adattár korántsem korlátozódik a presbitérium tagjaira. Kéthasábos szövegoldalakkal. Köteteink fűzése enyhén meglazult. Egységes, aranyozott, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.