Budapest 150

Number of items: 73

1945 Szendrő István (1908-2000): A romos Kálvin-tér részlete, előtérben a szétlőtt Danubius-kúttal, jelzés nélkül, 17x22 cm
18492.

6 000 HUF
15,92
17,14
cca 1940 Bp., Britannia Szálló (később Béke Hotel) alagsori étteremhelyisége, Seidner Zoltán fényképész pecséttel jelzett felvétele, 17x11,5 cm
18493.

1 600 HUF
4,24
4,57
1956 3 db találatot kapott budapesti épület fotója, a hátoldalakon feliratozva (Üllői út, József körút, Divatcsarnok), utólagos előhívások, 15x10 cm
18494.

2 800 HUF
7,43
8,00
18495.

3 200 HUF
8,49
9,14
1973 Moulin Rouge prospektus / műsorfüzet, ünnepi műsorokkal Budapest egyesítésének 100. évfordulója alkalmából, fekete-fehér képekkel, 6 sztl. lev.
18496.

2 400 HUF
6,37
6,86
cca 1890 9 db Budapest témájú térkép, metszet a Pallas lexikonból 30x24 cm
18497.

4 000 HUF
10,61
11,43
Budapest Székesfőváros Elektromos Művei - Feltételek elektromos világítási és erőátviteli berendezéseknek a Budapest Székesfőváros Elektromos Műveinek hálózatához való kapcsolásra. Bp., 1926, Székesfővárosi Házinyomda, 22 p. Tűzött félvászon-kötés, a hátsó borító kissé koszos. + Tragbare Isolations-Meßapparate. Technische Anweisung Nr. 12. Siemensstadt-Berlin, 1914, Siemens & Halske A.-G., 32 p. Tűzött papírkötés, foltos borítóval.
18498.

2 000 HUF
5,31
5,71
Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a belső kötéstáblán Alexander Brody tulajdonosi bélyegzőjével.
18499.

4 000 HUF
10,61
11,43
Patent Budaest Andrássy u. 47 kéményes szenes vasaló, fa fogóval, 22x20 cm
18500.

"Patent Budaest Andrássy u. 47" kéményes szenes vasaló, fa fogóval, 22x20 cm

3 000 HUF
7,96
8,57
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Rappresentazioni graphice della citt? di Buda e di Pest all epoca della riconquista. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). A téma alapvető bibliográfiája, a kötet velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. Az első két ív leveleinek felső sarkán és az utolsó táblákon apró, halvány foltosság. (A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.) Fűzve, gerincén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
18501.

3 200 HUF
8,49
9,14
18502.

3 200 HUF
8,49
9,14
Scheiber Mária: A régi Pest-Buda egykorú újságok hirdetéseiben, Bp, 1957. 16p.
18503.

1 400 HUF
3,71
4,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF