25 éve az állami építőiparban a 100 éves Budapestért - 43. Á.É.V. (43. sz. Állami Építőipari Vállalat) 1948-1973. Bp., 1973, Révai Nyomda. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Budapest Székesfőváros Elektromos Művei - Feltételek elektromos világítási és erőátviteli berendezéseknek a Budapest Székesfőváros Elektromos Műveinek hálózatához való kapcsolásra. Bp., 1926, Székesfővárosi Házinyomda, 22 p. Tűzött félvászon-kötés, a hátsó borító kissé koszos. + Tragbare Isolations-Meßapparate. Technische Anweisung Nr. 12. Siemensstadt-Berlin, 1914, Siemens & Halske A.-G., 32 p. Tűzött papírkötés, foltos borítóval.
Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a belső kötéstáblán Alexander Brody tulajdonosi bélyegzőjével.
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Rappresentazioni graphice della citt? di Buda e di Pest all' epoca della riconquista. 1683-1718.
Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható).
A téma alapvető bibliográfiája, a kötet velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. Az első két ív leveleinek felső sarkán és az utolsó táblákon apró, halvány foltosság.
(A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.)
Fűzve, gerincén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
Pest megye és Budapest belső használatra szánt térképe (1957). Mérték: 1 : 250 000.
Budapest, 1957. Állami Földmérési és Térképészeti Hivatal Kartográfiai Vállalata - Offset-Nyomda. Kétszínnyomású térkép, hajtogatva. Mérete: 550x510 mm.
Kizárólag hivatalos használatra készült kétszínnyomású térképünk alapja az 1956. évi hivatalos helységnévtár. A térkép a járásokra osztott megyeterületen és Budapesten feltünteti a vízhálózatot a kikötőkkel, a közút- és vasúthálózatot a vasúti csomópontokkal, az ezúttal torzítatlanul ábrázolt, XXII kerületre osztott fővárosban a beépült és beépítetlen belterületet. Térképünk érdekessége, hogy a meglévő kisebb Duna-hidakat nem feltétlenül ábrázolja (a tahi és ráckevei híd helyén kompátkelést feltételez).
Vászonra kasírozott, jó állapotú térképlap.