cca 1940 előtti felvételek Babits Mihály (1883-1941) költőről, régi felvételek másolatai ezüst zselatinos fotópapírra, 5 db fotó, 13x18 cm és ehhez közeli méretekben (+ - 3-5 mm)
cca 1970 Latinovits Zoltán (1931-1976) színművész két film egy-egy jelenetében (Szindbád, Oldás és kötés), 2 db modern nagyítás Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), jelzés nélkül, 15x21 cm
cca 1972 Led Zeppelin együttes, 2 db modern nagyítás, jelzés nélkül, Fekete György (1904-1990) budapesti fényképész hagyatékából, aki az 1960-as, 1970-es években ellátta a trafikokat a hazai és külföldi sztárok és pucér hölgyek fényképeivel, amelyeket zsebtükrökben, tárcákban helyeztek el, vagy önállóan forgalmaztak egy-két forintos áron, a megrendelői címlistáján 485 cím szerepelt, 15x21 cm és 15...
Dorothy Hickling (1880-1946): Alfred Hugh Fisher (1867-1945) angol realista festőművész portréfotója, a művész által dedikálva, a fotós aláírásával jelezve / Dorothy Hickling (1880-1946): portait of Alfred Hugh Fisher (1867-1945), an influential English realist painter known for his mastery in depicting the intricate details of everyday life. Fisher's work is celebrated for its ability to illumina...
Dániel Kornél Miklós (1923-2002) festő, grafikus munka közben, műtermében készült álló portréja, háttérben a művész két elkészült festményével, előtérben ecseteivel. Kovács Gyula MTI-fotográfus felvétele. Készült: Zebegény, 1969 körül. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 91x120 mm. Dániel Kornél Miklós a Képzőművészeti Főiskolán végzett 1949-ben. Mesterei: Berény Róbert, Pór Bertalan. A ze...
Vedres Márk (1870-1961) szobrászművész Élmunkás téri műtermében emléksorokat ír Simon Gy. Ferenc (1930-2008) újságíró emlékkönyvébe. Gajdár Pál 1958. júliusi felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 206x170 mm. A kép egy 301x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. A szobrász Münchenben Hollósy Simon magániskolájában kezdte, majd Párizsban tanult a Julian Akadémián. A Nyolcak c...
Hervé, Rodolf (1957-2000): Victor Vasarely portréja a műtermében. Fotó, pecséttel jelzett. 15x23 cm. . / Hervé, Rodolf (1957-2000): Victor Vasarely in his studio. Photo, signed. .