4 800 HUF
12,44 EUR, 13,71 USD
1883 A keszthely-dobogói sÃrmezÅ‘ leletei. 18 tábla, közötte 3 db látkép, a többi a leleltekrÅ‘l készült rajz Galba Károly keze által Weinwurm kiadásában. 30x36 cm Ismeretlen kiadás. Kötés nélkül, egy lap kissé sérült. Dobogó, Zala vmegyében, KeszthelytÅ‘l Ny-ra emelkedÅ‘ domb, melyben nagy mennyiségü sirt ástak fel. 1879 óta Lipp Vilmos keszthelyi premontr. gimn. igazg. rendszeres ásatásokat rendezett itt s 1882-ig 2034 sirt bontott fel s 4000-nél több ezüst-, bronz-, vas-, csont- és agyagtárgyat, valamint tömérdek sok üveg-, agyagkÅ‘- és borostyánkÅ‘-gyöngyöt gyüjtött. A nagy temetÅ‘ korát a IV. sz. végére v. az V. elejére teszik s avar eredetünek tartják