Printed Materials

Number of items: 380

Magyar Sion. Egyháztörténelmi havi folyóirat. Szerkeszti és kiadja Knauz Nándor. Negyedik évfolyam. Esztergom, 1866. Horák Egyed. 480 p. Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben, márványozott lapszéllel.
17998.

3 200 HUF
8,49
9,14
Magyar Sion. Egyháztörténelmi folyóirat.szórványszámok, harmadik évfolyam 2., 4., 5. Ötödik évfolyam: 1., 2., 4., 6-12.füzetek  Esztergom, 1866-67 Horák Egyed. Kiadói papírborítóval vegyes állapotban
17999.

2 600 HUF
6,90
7,43
Bolond Miska. [Képes élclap.] Megjelenik minden vasárnap. Felelős szerkesztő Tóth Kálmán. Rajzolja Jankó [János]. VIII. évfolyam, 1-52. szám. (1867. január 6. - 1867. december 29.) [42 lapszám, egybekötve.]  Pest, 1867. Emich Gusztáv ny. 28 + 61-68 + 75-208 (helyesen 209) + [1] p. Folio.  A Bolond Miska képes élclap Tóth Kálmán (1831-1881) költő, drámaíró, szerkesztő humorisztikus hetilapja volt. A markáns politikai tartalommal bíró humorisztikus hetilap 1860-1875 között jelent meg, ellenzéki hangvétellel. Népszerűségéhez jelentősen hozzájárult 1862. évi betiltása, valamint írói gárdájának kétségtelen rátermettsége. Az álnevek alatt futó verses, prózai és bohózati darabokat a lap legnépszerűbb éveiben Ágai Adolf, Csernátoni Lajos, Lauka Gusztáv, P. Szathmáry Károly, Tóth Kálmán jegyezték, a lap illusztrátora a politikai karikatúra nagymestere, Jankó János volt. A lap fénykora a kiegyezés körüli időkhöz kötődik, ám Tóth Kálmán szerkesztő politikai irányváltása, ellenzékiből kormánypártivá válása sokat ártott a lapnak, előfizetői példányszáma így jelentősen csökkent. A lap jellegzetes szemszögű és nyelvezetű zsánerfigurákat teremtett, a hazafi Bolond Miskát, a nemesi Vecseri de Vecseri levélírót, a mindig éles nyelvű Garaboncás diákot, a német adminisztráció világmagyarázóját, Kipfelhauser Adolfot, a zsidó levélíró és kommentátor típusaként Spicig Itziget. A lapszámok négy oldal terjedelműek, minden szám utolsó oldalán aktuális politikai témákat tárgyaló karikatúrák. Tárgyévünk lapszámainak karikatúrái a kiegyezés jelentette politikai felbolydulás költségvetési, bel- és külpolitikai, egyházügyi és nemzetiségi kérdéseit járják körül. A 1-6. és a 44-52. lapszám japán papírral javítva. Gyűjteményünkből a 8-16. és a 18. lapszám hiányzik., néhány levélen apró szakadásnyom. Példányunk fűzése megerősítve.  XX. század elejéről származó, hiányos gerincű kartonkötésben. Jó példány.
18000.

24 000 HUF
63,66
68,57
Magyar Sion. Egyháztörténelmi folyóirat. Hatodik évfolyam. szerkeszti és kiadja. Knauz Nándor. hiány: november, szeptember. április, máricusi füzetek  Esztergom, 1868 Horák Egyed. Kiadói papírborítóval vegyes állapotban
18001.

2 000 HUF
5,31
5,71
1870 Nagyszombat sz. kir. város törvényhatósági tagjainak névsora, szakadással
18002.

8 000 HUF
21,22
22,86
1870 Das Buch für Alle. Illustrierte Blätter zur Unterhaltung und Belehrung. Für die Familie und Jedermann. Fünfter Jahgang 1870. Heft I-XIII. Stuttgart, Hermann Schönlein, 4+372 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált, közte ismert helyszínekkel (pl.: Piza, Velence...stb), vagy érdekes viseletekkel (pl.: román népviseletbe öltözött asszonnyal (D. Lancelot: Eine walachische Frau), izgalmas természeti jelenségekkel (vulkánkitörés), hajókkal, valamint a német császárok portréival is, köztük magyar vonatkozásúakkal is. (Vencel, Pfalzi Rupert, II. Albert német császár és magyar király, III. Frigyes, I. Miksa, V. Károly, I. Ferdinand német császár és magyar király, II. Miksa német császár és magyar király, II. József német császár és magyar király, Mátyás német császár és magyar király (II. Mátyás), II. Ferdinand német császár és magyar király.) Német nyelven. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány szakadt lappal, benne javított lapokkal is, kissé foltos lapokkal.
18003.

2 000 HUF
5,31
5,71
1870 Családi kör. 38-50. sz. papírgerinccel megkötve
18004.

2 400 HUF
6,37
6,86
cca 1870-1890 3 db csipkés üdvözlőkártya, vegyes állapotban, 9x6 cm és 12,5x9 cm
18005.

1 400 HUF
3,71
4,00
Uj Magyar Sion. Egyházirodalmi folyóirat.szórványszámok, 1870: 9 db szám 1871: 7 db, 1872: 8 db. 1873: 3 db,. 1878: 11 db, 1882: 5 db, 1883: 2 db, 1886: 11 db Esztergom, 18801886 Horák Egyed. Buzárovits. Kiadói papírborítóval vegyes állapotban
18006.

4 800 HUF
12,73
13,71
18007.

1 600 HUF
4,24
4,57
1872-1874 Magyarország és a Nagyvilág c. képes hetilap számai. Rossz, megviselt sérült, széteső állapotban, benne néhány rajzot kiszíneztek, kivágásokkal.
18008.

1 000 HUF
2,65
2,86
18009.

1 200 HUF
3,18
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF