Printed Materials

Number of items: 380

Uj Magyar Sion. Egyházirodalmi folyóirat. Hatodik évi folyam. január- októberi füzetek (10db).  Esztergom, 1875. Horák Egyed. Kiadói papíborítóval, mind jó állapot, kivéve júniusi füzet címlapja hiányzik
18010.

2 400 HUF
6,37
6,86
Uj Magyar Sion. Egyházirodalmi folyóirat. Hetedik évi folyam. április-decemberi füzetek (10db).  Esztergom, 1876. Horák Egyed. Kiadói papíborítóval, mind jó állapot, kivéve júniusi füzet címlapja hiányzik
18011.

2 400 HUF
6,37
6,86
1879 A Csáktornyán alakult csizmadia ipartársulat alapszabályai, 32p
18012.

3 000 HUF
7,96
8,57
1879-1911 3 db régi újság: Képes Családi Lapok I. évf. 5. füzet, 1879. + Hasznos Mulattató 21. évf. 35. sz., 1893. aug. 27. + Borsszem Jankó XLIV. évf. (43.) 2289. sz., 1911. okt. 22. Változó állapotban.
18013.

2 000 HUF
5,31
5,71
cca 1880-1888 Trefort Ágoston (1817-1888) reformer, publicista, közoktatási és vallásügyi miniszter cikkei 4 db újságban, valamint haláláról tudósító pesti újság
18014.

2 400 HUF
6,37
6,86
1881 Catalogus codicum Bibliothecae Universitatis R. Scientiarum Budapestinensis 155p. Sérült, szétvált fűzéssel.
18015.

900 HUF
2,39
2,57
18016.

4 400 HUF
11,67
12,57
1883 A keszthely-dobogói sírmező leletei. 18 tábla, közötte 3 db látkép, a többi a leleltekről készült rajz Galba Károly keze által Weinwurm kiadásában. 30x36 cm Ismeretlen kiadás. Kötés nélkül, egy lap kissé sérült. Dobogó, Zala vmegyében, Keszthelytől Ny-ra emelkedő domb, melyben nagy mennyiségü sirt ástak fel. 1879 óta Lipp Vilmos keszthelyi premontr. gimn. igazg. rendszeres ásatásokat rendezett itt s 1882-ig 2034 sirt bontott fel s 4000-nél több ezüst-, bronz-, vas-, csont- és agyagtárgyat, valamint tömérdek sok üveg-, agyagkő- és borostyánkő-gyöngyöt gyüjtött. A nagy temető korát a IV. sz. végére v. az V. elejére teszik s avar eredetünek tartják
18017.

4 800 HUF
12,73
13,71
1884-1885 Nefelejcs szépirodalmi emlék-lapok, jelenből a jövőnek. III. évf. 3. és 7. számok. Pápa, 1884. nov. 1. és 1885. jan. 1. Pápa, Debreczeny Károly-ny., kissé foltos lapokkal, 17-24, 49-52 p.
18018.

800 HUF
2,12
2,29
1884 Koszorú. A Petőfi Társaság Heti Közlönye. szerkeszti Szana Tamás. II. kötet, teljes második félév bekötve. Korabeli sérült papírkötésben. Savas lapok széle néhol töredezett.
18019.

6 000 HUF
15,92
17,14
18020.

7 000 HUF
18,57
20,00
cca 1890-1900 Théatre de lOpéra, 3 db francia színházi témájú illusztráció. Színes litográfia, papír, jelzett (Lith. Godard, Paris). Foltos lapok, lapméret: 28x21 cm körül
18021.

cca 1890-1900 Théatre de l'Opéra, 3 db francia színházi témájú illusztráció. Színes litográfia, papír, jelzett (Lith. Godard, Paris). Foltos lapok, lapméret: 28x21 cm körül

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF