Books: Architecture, Art

Number of items: 345

Photo und Publizität - Photo and Adertising. Text and Pictures by J. Pécsi professor of Photography. Bale [Basel], 1989, Editions Wiese. Az 1930-as berlini Josef Singer kiadás reprint kiadása! Rendkívül izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19622.

10 000 HUF
26,32
28,57
Lőrinczy György: New York, New York. Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1972. Magyar Helikon,(Zrínyi-ny.), 6 p.+ 96 (fekete-fehér fotók, részben kétlaposak, 16/a és 56/a lapok pauszpapírra nyomva) t. + 4 (kihajtható képjegyzék) p. Első kiadás! Kiadói kartonált papírkötés, a gerincén kissé hiányos kiadói papír védőborítóban, sérült gerinccel, karcos papírborítóval, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól, a lapok kijárnak. Megjelent 5200 példányban. Ebből 1200 példány nyl-kötésben, számozva. Számozatlan példány!   Lőrinczy György (1935-1981) a magyar neoavantgárd fotográfia kiemelkedő alakja, az 1960-as évek meghatározó fotóművésze volt. 1973-ban Amerikába emigrált, ahol haláláig élt. Nemzetközileg is elismert, keresett, legendás albuma az 1968-as New York-i útján készült felvételekből vált a korszak kultikus darabjává. A képanyag feldolgozza a pop-art, a hippizmus és a diákmozgalmak, valamint New York város miliőjét. Témái közt szerepel többek között: Andy Warhol, Allen Ginsberg, a Chrysler Building és a Living Theatre.
19623.

Lőrinczy György: New York, New York. Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1972. Magyar Helikon,(Zrínyi-ny.), 6 p.+ 96 (fekete-fehér fotók, részben kétlaposak, 16/a és 56/a lapok pauszpapírra nyomva) t. + 4 (kihajtható képjegyzék) p. Első kiadás! Kiadói kartonált papírkötés, a gerincén kissé hiányos kiadói papír védőborítóban, sérült gerinccel, karcos papírborítóval, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól, a lapok kijárnak. Megjelent "5200 példányban. Ebből 1200 példány nyl-kötésben, számozva." Számozatlan példány! Lőrinczy György (1935-1981) a magyar neoavantgárd fotográfia kiemelkedő alakja, az 1960-as évek meghatározó fotóművésze volt. 1973-ban Amerikába emigrált, ahol haláláig élt. Nemzetközileg is elismert, keresett, legendás albuma az 1968-as New York-i útján készült felvételekből vált a korszak kultikus darabjává. A képanyag feldolgozza a pop-art, a hippizmus és a diákmozgalmak, valamint New York város miliőjét. Témái közt szerepel többek között: Andy Warhol, Allen Ginsberg, a Chrysler Building és a Living Theatre.

15 000 HUF
39,47
42,86
Georges Limbour: Tableau bon levain. A vous de cuire la pate. Lart brut de Jean Dubuffet. Paris, 1953., René Drouin, 102+1 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (310./1000) példány.
19624.

10 000 HUF
26,32
28,57
Vera Molnar 100. [Paris.], 2024., Bernard Chauveau. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan kiadó zsugorfóliában.
19625.

30 000 HUF
78,95
85,71
19626.

19 000 HUF
50,00
54,29
Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. [Bp., 2007.], Kiss József Könyvkiadó. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Magyar-német kétnyelvű kötet. 2043 ötvösjeggyel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. /   Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmiths Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publishers Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint condition.
19627.

Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. [Bp., 2007.], Kiss József Könyvkiadó. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Magyar-német kétnyelvű kötet. 2043 ötvösjeggyel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. / Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmith's Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publisher's Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint condition.

18 000 HUF
47,37
51,43
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne: Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, 20×28 cm. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Munkácsy Mihályt ábrázoló fém plakettel, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
19628.

16 000 HUF
42,11
45,71
Virág Judit - Törő István: A 121 legszebb Mednyánszky festmény. Bp., 2011, Virág Judit Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
19629.

11 000 HUF
28,95
31,43
19630.

16 000 HUF
42,11
45,71
19631.

12 000 HUF
31,58
34,29
Victor Arwas: Art Deco. London, 1982, Academy Editions, mintával nyomott egészvászon kötés, papír védőborítóval, 315p. Könyvdesigner: Judith Michael. Rendkívül gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált szakmai kiadvány az art deco műtárgyakról, építészetről, posztterekről, művészekről.
19632.

12 000 HUF
31,58
34,29
Lesznai Anna: Idődíszítés. Mesék és rajzok. Bp. - Hatvan, 2007, Petőfi Irodalmi Múzeum - Hatvany Lajos Múzeum - Nemzeti Tankönyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19633.

9 000 HUF
23,68
25,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF