Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 47

[Kugler Henrik (1830-1905)] Kugler Géza: A legujabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Czukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve, különös tekintettel a magántanulásra. Bp., én., Rozsnyai Károly,459+1+24 p. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, egy laza lappal (15/16), de belül jó állapotban!
19977.

6 000 HUF
15,79
17,14
Marencich Ottó:  Vezérfonal a szálloda- és vendéglőüzem megszervezéséhez és vezetéséhez.  Budapest, 1927. Szerző (Korvin Testvérek grafikai intézete). 175 + [1] p. Első kiadás.  Marencich Ottó (1875-1964) szállodaigazgató, szakíró. Svájci tanulmányok után Nyugat-Európa és a Mediterráneum számos szállodájában dolgozott, ázsiai, amerikai szakmai körutakat is tett. Itthon a Hungaria Szálló, a Duna-Palota szálloda vezérigazgatója volt, kormányfőtanácsos, valamint a szakma lapjának kiadója. Alapos szakmunkája a szállodaüzem korabeli feladatainak teljességét tekinti át, a szállodaépületek urbanisztikai, építészeti és belsőépítészeti megfontolásaitól az üzemszervezés apró részletein át a személyzet feladatkörének taglalásáig, a konyhaüzem, a kávéházi üzem, a mosoda, a takarítás, a szellőzés, az elszámolás, a hirdetés és a költségvetés rendszeréig. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas alaprajzzal, felvétellel illusztrálva. Az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése laza, a fedőborítók elváltak a könyvtesttől.  Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa.  Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.
19978.

5 000 HUF
13,16
14,29
Osztróvszky Antalné, E. Németh Ágnes:  A szőlő és must feldolgozásának új irányai.  Budapest, [1928]. Athenaeum ny. 240 p. + 3 t. (két színes, ebből egy kihajtható, egy kétoldalas). Egyetlen kiadás.  Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Néhány oldalon foltosság, a belív egy levelének és utolsó levélnek fűzése a gerincnél megerősítve.  (Gazdasági tanácsadó, 28. szám.)  BOEH VI. 6566.  Korabeli félvászon kötésben.
19979.

4 000 HUF
10,53
11,43
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp., 1932, Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+423 p.+ XVIII t. (ebből 4 színes). Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé foltos borítóval.
19980.

4 000 HUF
10,53
11,43
19981.

4 800 HUF
12,63
13,71
Váncsa István: Lakoma. Az itáliai konyhák legfinomabb ételeiből. Bp., 2015, Libri. Kiadói kartonált papírkötés.
19982.

4 000 HUF
10,53
11,43
Mártonffy Máriusné: Egytál-ételek olcsó, ízletes ebédek és sütemények. - - a székesfővárosi háztartási iskola v. igazgatójának kis szakácskönyve az 1941. esztendőre. Bp.,1941,Rózsavölgyi, 46 p. Papírkötés, a címlap és az első oldal sérült.
19983.

3 000 HUF
7,89
8,57
Wagner János: A kis kertész. Fiúk és leányok részére. Bp., 1916, Franklin. 3. kiadás. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
19984.

3 000 HUF
7,89
8,57
Mauthner Klára: Vadat és hala, s mi jó falat. Bucuresti, 1977, Editura Tehnica, 490+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
19985.

3 600 HUF
9,47
10,29
Kürthy Emilné: Különféle italok. Szörpök, italok, stb. Bp., 1906, Athenaeum. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
19987.

3 600 HUF
9,47
10,29
Frankl Júlia - Sommer András: Diétás sütemények lisztérzékenyeknek és cukorbetegeknek. 60 recept. DEDIKÁLT! 2014, Corvina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19988.

3 000 HUF
7,89
8,57
Villamos sütés - főzés és a polgári konyha étel-leírásainak kisebb gyűjteménye. Szerk.: Budapest Székesfőváros Elektromos Művei Villamos bemutató konyhájának előadói. Bp.,én.,Magyar Villamos Művek Országos Szövetsége. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19989.

2 400 HUF
6,32
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF