Books: History

Number of items: 211

Schmidt-Pauli, Edgar von: Graf Stefan Bethlen. Ein Abschnitt ungarischer Geschichte. Berlin, 1931, Reimar Hobbing, 1 (címkép, gróf Bethlen István portréja) t.+ 298+(2) p.+ 3 (Tisza István, Apponyi Albert és Horthy Miklós portréi) t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal.
19495.

2 200 HUF
5,79
6,29
Friedreich István: Gróf Széchenyi István élete. I. kötet 1791-1840.  Bp, 1915. Szent-István-Társulat [Stephaneum]. VIII + 440 l+ 1 lev, Kiadói papírkötésben. szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
19496.

2 000 HUF
5,26
5,71
Thury Etele: Iskolatörténeti adattár. Az Országos Református Tanáregyesület megbizásából szerkeszti --. I. kötet. Pápa, 1906. Főiskolai Könyvny. VIII+443+(1)p., Kiadói papír kötésben. Fűzésnél elvált, borító sérült, hátsón kis hiány.
19497.

2 200 HUF
5,79
6,29
Lorenz, Ottokar: Deutschlands Geschichtsquellen im Mittelalter seit der Mitte des dreizehnten Jahrhunderts. 1.-2. kötet (egy kötetben). Berlin, 1886, Hertz. 3. kiadás. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, 2. kötet címlapján kisebb szakadással, néhány nagyon kevés lapon ceruzás jelölésekkel, jó állapotban.
19498.

1 400 HUF
3,68
4,00
Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet) Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói vászon kötésben. néhány lap széle vágott + hozzá: Szabó T. Attila: Kelemen Lajos tudományos munkásságának negyven éve (1897-1937) Cluj, 1938. Minerva. 20 p . erősen sérült
19499.

1 400 HUF
3,68
4,00
Régi okiratok és levelek tára. Havi folyóirat az irodalom és történelem köréből. Alapította és Debrecen sz. kir. város tanácsának támogatásával kiadja dr. Kardos Samu. Főmunkatársak Ujhely Géza és Zoltai Lajos. 1905. I. évfolyam 1. füzet (október) 1906. II. évfolyam. 5-6. (8-9) füzet Kissé sérült papírborítóval
19500.

1 200 HUF
3,16
3,43
19501.

2 400 HUF
6,32
6,86
Queen Victoria compiled by Richard Tames. Jackdaw N. 131. London, Jackdaw, 1 t. + 1-4, 6-8. t. +4+1 t. Angol nyelven. Kiadói sérült papírmappában, egy tábla hiánnyal.
19502.

800 HUF
2,11
2,29
19503.

6 000 HUF
15,79
17,14
19504.

3 200 HUF
8,42
9,14
19505.

2 400 HUF
6,32
6,86
19506.

1 800 HUF
4,74
5,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF