Books: History

Number of items: 211

Bresslau, Harry.:Handbuch der Urkundenlehre für Deutschland und Italien I.-II. .Leipzig, 1912-15. Veit & Comp., 746 + (4)p.; 392p. Az első kötet korabeli, kissé kopott félbőr kötésben, a második szétvált papírkötésben
19351.

5 000 HUF
13,16
14,29
Székely Oklevéltár. Szerk. Szabó Károly Kiadta a Magyar Történelmi Társulat Kolozsvári Bizottsága. VII. kötet. 1696-1750. (Hét kötetben teljes, a további kötetek 1898-ig jelentek meg) Kolozsvártt, 1898. Gombos Ferenc VIII. + 459p. Szétvált félvászon kötésben, lapok jó állapotban
19352.

5 000 HUF
13,16
14,29
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé sérült kartontokban, a borítón kis kopásnyomokkal, kijáró lapokkal (14-19., 48-55., 100-105. oldalak között)
19353.

5 000 HUF
13,16
14,29
Hereditas sorozat 5 kötete: Fitz Jenő: Pannonok évszázada; Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon; Dienes István: A honfoglaló magyarok; Szabó Miklós: A kelták nyomában Magyarországon, 2. javított kiadás; Kalicz Nándor: Agyag istenek, 3. átdolgozott kiadás. Bp., 1971-1982, Corvina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19354.

5 000 HUF
13,16
14,29
19355.

3 000 HUF
7,89
8,57
Az ismeretlen Görgei. Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban. Szerk.: Hermann Róbert. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum. Rendkívül gazdag képanyaggal régi fotókkal, metszetekkel, térképekkel, korabeli kéziratokról és nyomtatványokról készült fotókkal illusztrált! Kiadói kartonált papírkötés.
19356.

6 500 HUF
17,11
18,57
19357.

5 500 HUF
14,47
15,71
Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 328 p. Kiadói aranyozott félműbőr kötésben, kissé kopott gerinccel és kötéssel.
19358.

4 000 HUF
10,53
11,43
Karl Mendelssohn Bartholdy: Geschichte Griechenlands : Von der Eroberung Konstantinopels durch die Türken im Jahre 1453 bis auf unsere Tage. Band 2. Leipzig, 1874. Hirzel. 575 p. Kiadói, sérült félvászon kötésben.
19359.

4 000 HUF
10,53
11,43
Gávai Gaal Jenő: Élmények és tanulságok. Naplók, Emlékiratok Történelmi Művek. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,(Pátria-ny.), LXVI+931 p.+3 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos.
19360.

Gávai Gaal Jenő: Élmények és tanulságok. Naplók, Emlékiratok Történelmi Művek. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,("Pátria"-ny.), LXVI+931 p.+3 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos.

4 800 HUF
12,63
13,71
Opus excelsae deputationis regnicolaris in publico-politicis quoad objecta articulo 67. anni 1791. regnicolariter sibi delata elaboratum. Posonii, 1826. Typis Lud. Landerer de Füskút. Csak a mellékletek egy része XXIV-XXVI. mellékletek.XXIV: Projectum ... Petri Balogh de Ocsa circa formulam juramentis palatinalis. (6 l.) XXV.:_ Projectum de vagis pecoribus publico denunciandis, per quem retinendis et quomodo proprietariis restituendis? (4 l. és 2 t) XXVI:  Elenchus actorum excelsae regnicolaris deputationis in publico-politicis articulo 67. anni 1790. ordinatae, in archivo regnicolari existentium. (59 l.) Restaurált papírkötésben  (A királyi főküldöttség közpolitikai munkásságát az 1791. évi 67. cikkben neki bemutatott tárgyakkal kapcsolatban kidolgozta)
19361.

4 400 HUF
11,58
12,57
19362.

24 000 HUF
63,16
68,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF