Books: History

Number of items: 211

Beszélő számok IX.: A megnagyobbodott Csonka-Magyarország: Jövedelmek és vagyonok. (Budapest), 1941. Globus Nyomdai Műintézet Rt. 104 p. A ,,Beszélő számok címmel megjelenő statisztikai évkönyvsorozat köteteit Zentay Dezső (1888-1945) statisztikus, a Központi Statisztikai Hivatal munkatársa, későbbi elnöke állította össze. A kötet elején a Felvidék egy részét visszajuttató első bécsi döntés (1938), a kárpátaljai bevonulás (1939) és az Észak-Erdélyt visszajuttató második bécsi döntés (1940) nyomán kibővült Magyarország nyelvi, vallási és gazdasági mutatóinak változását mutató rész. A munka zömét a legjelentősebb budapesti adófizetők listája alkotja, a név, a foglalkozás, a bevallott jövedelem és vagyon feltüntetésével. A lista az évi 30,000 pengőn felüli jövedelemmel bíró budapesti adózók társadalomtörténetileg is érdekes lajstroma: szerepelnek itt háztulajdonosok, papírkereskedők, kalapkereskedők, szállodabérlők, litográfusok, gyártulajdonosok, földbirtokosok, orvosok, ügyvédek, politikusok, sütőmesterek, kávésok, korcsmárosok és mulató-tulajdonosok, haszonélvezők, színésznők és szifonfej-öntők; elvétve egyetemi tanárok is. (Az előszóban a szerkesztő megjegyzi, hogy a kiadványt tanulságos összevetni a Beszélő számok IV. kötetével, mely ugyancsak a legnagyobb budapesti adózók listáját nyújtja.) Példányunk az azonos évben megjelenő második kiadásból származik. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19375.

Beszélő számok IX.: A megnagyobbodott Csonka-Magyarország: Jövedelmek és vagyonok. (Budapest), 1941. Globus Nyomdai Műintézet Rt. 104 p. A ,,Beszélő számok" címmel megjelenő statisztikai évkönyvsorozat köteteit Zentay Dezső (1888-1945) statisztikus, a Központi Statisztikai Hivatal munkatársa, későbbi elnöke állította össze. A kötet elején a Felvidék egy részét visszajuttató első bécsi döntés (1938), a kárpátaljai bevonulás (1939) és az Észak-Erdélyt visszajuttató második bécsi döntés (1940) nyomán kibővült Magyarország nyelvi, vallási és gazdasági mutatóinak változását mutató rész. A munka zömét a legjelentősebb budapesti adófizetők listája alkotja, a név, a foglalkozás, a bevallott jövedelem és vagyon feltüntetésével. A lista az évi 30,000 pengőn felüli jövedelemmel bíró budapesti adózók társadalomtörténetileg is érdekes lajstroma: szerepelnek itt háztulajdonosok, papírkereskedők, kalapkereskedők, szállodabérlők, litográfusok, gyártulajdonosok, földbirtokosok, orvosok, ügyvédek, politikusok, sütőmesterek, kávésok, korcsmárosok és mulató-tulajdonosok, haszonélvezők, színésznők és szifonfej-öntők; elvétve egyetemi tanárok is. (Az előszóban a szerkesztő megjegyzi, hogy a kiadványt tanulságos összevetni a Beszélő számok IV. kötetével, mely ugyancsak a legnagyobb budapesti adózók listáját nyújtja.) Példányunk az azonos évben megjelenő második kiadásból származik. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

3 000 HUF
7,89
8,57
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, egy javított és egy szakadt lappal, kissé laza fűzéssel.
19376.

3 000 HUF
7,89
8,57
Horánszky Lajos: Bacsányi János és kora. Eredeti levelezések és egykorú források nyomán írta: - - . Bp., 1907, 535+(1) p.+ 25 (hártyapapírral védett képek) t. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19377.

2 400 HUF
6,32
6,86
Herbert F. R. Eddelbüttel: Schön is die Welt. Eine Europareise rund um Deutschland. Berlin, 1931, Safari-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
19378.

3 600 HUF
9,47
10,29
Dr. Vecseklőy József: Nemzetgyilkossági kísérlet. Trianon (1919. Párizs). Lakitelek, 1993, Antológia. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19379.

3 000 HUF
7,89
8,57
Ota Kraus-Erich Kulka: Halálgyár. Ford.: Balassa László. Bp., 1958, Kossuth. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
19380.

2 800 HUF
7,37
8,00
Koós Ferenc: Életem és emlékeim. Gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Beke György. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, javított, foltos kiadói papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal.
19381.

2 400 HUF
6,32
6,86
Gróf Széchenyi István emlékhajóút a Tiszán, 1933. augusztus 29 és 30-án. A Magy. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványai 1933. évi 7. szám. Bp., (1933), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 56 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől különvált borítóval, laza fűzéssel, helyenként foltos lapokkal.
19382.

2 800 HUF
7,37
8,00
19383.

1 800 HUF
4,74
5,14
Stolmár Aladár: Az én Csernobilom. Mi a gond az atomerőművekkel? A szerző által DEDIKÁLT! Bp., 2009, Silenos. Kiadói papírkötés.
19384.

2 400 HUF
6,32
6,86
Az életszínvonal alakulása az 1923. esztendőben. Kiadja: Magyar Szakszervezeti Tanács. Gál Benő Statisztikai Gyűjteményei V. Bp.,én,Világosság-ny., 15 p. Kiadói papírkötés, a felső lapszéleken és a borító felső részén kis sérülésekkel.
19385.

2 000 HUF
5,26
5,71
Gehl, W : Die nationalsozialistische Revolution : Tatsachen u. Urkunden, Reden u. Schildergn ; 1. Aug. 1914 bis 1. Mai 1933 Breslau, Ferdinand Hirt Kiadói papírkötésben
19386.

Gehl, W : Die nationalsozialistische Revolution : Tatsachen u. Urkunden, Reden u. Schildergn ; 1. Aug. 1914 bis 1. Mai 1933" Breslau, Ferdinand Hirt Kiadói papírkötésben

2 000 HUF
5,26
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF