Books: History

Number of items: 211

Mésopotamie hier Iraq aujourdhui. Lausanne, 1977, Sartec. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
19399.

Mésopotamie hier Iraq aujourd'hui. Lausanne, 1977, Sartec. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.

1 800 HUF
4,74
5,14
B. Kovács István: A Szent László legenda szóban és képben. Rimaszombat, 2017, Gömör-Kishonti Múzeum Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19400.

2 000 HUF
5,26
5,71
10
Voltaire: Le Si?cle de Louis XIV. é.n., Párizs, Librairie Hachette, kiadói papírkötés, francia nyelven. Borítón kis kopással.
19401.

2 000 HUF
5,26
5,71
Wichtl, Friedrich/Robert Schneider:: Weltfreimaurerei. Weltrevolution. Weltrepublik. Eine Untersuchung über Ursprung und Endziele des Weltkrieges. München: 1920. Lehmanns Egészvászok kötésben
19402.

2 000 HUF
5,26
5,71
Dombi József: Perusia ókori története (A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetemen készült doktori értekezés.). Bp., 1931. Fráter és társa. 45 l. (41-45 l-ig olasz nyelvű összefoglalóval). Kiadói,sérült papírborítóval.
19403.

5 000 HUF
13,16
14,29
Actenstücke Zur Geschichte Franz Rákóczy`s Und Seiner Verbindungen Mit Dem Auslande, Vol. 2. 1907,1709 und 1710. (Wien, 1858.) 401-511 p. Későbbi félvászon kötésben. Ritka Hungarika!
19404.

3 200 HUF
8,42
9,14
Kósa Csaba: Tőkés László, a várvédő. (Kétszeresen dedikált.) [Budapest], (1992). Magyar Fórum (Denbinder Nyomda). 115 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült kötet kétszeresen dedikált példánya: ,,Németh Andornak, barátsággal és szeretettel: Kósa Csaba. 1992. dec. 17. ,,A folytatódó ,,ostromban-hittel, szeretettel: Tőkés László. 2006. június 10. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal illusztrált megemlékezés Tőkés László református püspöknek az 1989-es romániai forradalomban betöltött szerepéről, illetve későbbi egyházi, politikai és sajtószerepléseiről. (Magyar Fórum könyvek.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19405.

Kósa Csaba: Tőkés László, a várvédő. (Kétszeresen dedikált.) [Budapest], (1992). Magyar Fórum (Denbinder Nyomda). 115 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült kötet kétszeresen dedikált példánya: ,,Németh Andornak, barátsággal és szeretettel: Kósa Csaba. 1992. dec. 17." ,,A folytatódó ,,ostromban"-hittel, szeretettel: Tőkés László. 2006. június 10". Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal illusztrált megemlékezés Tőkés László református püspöknek az 1989-es romániai forradalomban betöltött szerepéről, illetve későbbi egyházi, politikai és sajtószerepléseiről. (Magyar Fórum könyvek.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

3 200 HUF
8,42
9,14
19406.

3 200 HUF
8,42
9,14
Horváth István: Európa megkísértése. (Dedikált.) [Budapest], (1994). Láng Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 343 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opoczki Istvánnak barátsággal, visszagondolva az együtt töltött nehéz, de nagyon szép évekre. Horváth István. 94. IX. 21. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet visszaemlékezései. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Visszaemlékezéseiben az állampárt reformista szárnya mellett áll ki, békés kompromisszumot szorgalmaz a késő Kádár-kor reformista vezetése és az ellenzék között, mindezt pedig bonni perspektívából javasolja. Prov.: Opóczki István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19407.

Horváth István: Európa megkísértése. (Dedikált.) [Budapest], (1994). Láng Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 343 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opoczki Istvánnak barátsággal, visszagondolva az együtt töltött nehéz, de nagyon szép évekre. Horváth István. 94. IX. 21". Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet visszaemlékezései. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Visszaemlékezéseiben az állampárt reformista szárnya mellett áll ki, békés kompromisszumot szorgalmaz a késő Kádár-kor reformista vezetése és az ellenzék között, mindezt pedig bonni perspektívából javasolja. Prov.: Opóczki István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

2 400 HUF
6,32
6,86
Rákosi Viktor: Korhadt fakeresztek. Képek a magyar szabadságharcból. Ötödik kiadás. Bp., Singer és Wolfner, 1909. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Jó állapotban
19408.

3 000 HUF
7,89
8,57
Edward Gibbon. A római birodalom hanyatlásának és bukásának története I. kötet 2. füzet. Pest, 1868. Ráth Mór. 145-303 p + IV. Kiadói, sérült papírkötésben, szétvált fűzéssel.
19409.

2 000 HUF
5,26
5,71
Bagyó János: Gr. Széchenyi István közlekedésügyi reformja és tevékenysége. Bp., 1913, Athenaeum, 191 p. Átkötött kopott félvászon-kötés.
19410.

2 000 HUF
5,26
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF