Books: Hunting

Number of items: 19

Herman Ottó: A magyar halászat könyve. I-II. kötet. Természettud. Könyvkiadó-Vállalat XXVII-XXVIII. Bp., 1887., Kir. M. Természettudományi Társulat, XV+552 p.+XII t.; 7+556-860+4 p.+IX t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált! Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat a borítókra kasírozták, kissé kopott, foltos borítókkal, az I. kötetben kijáró lapokkal (487-490 p., VI t.; 499-510 p.; VIII-X t.), egy táblán szakadással (VIII t.), egy táblán törésnyommal (XI t.)
20039.

30 000 HUF
79,58
85,71
18
Pálffy, Paul graf von Erdőd: Abschied von Vorgestern und Gestern. (Dedikált.) Stuttgart, (1961). Schuler Verlag (Gesamtherstellung Druckerei Dreif KG., München). 1 t. (címkép) + 288 + [2] p. + 15 t. (kétoldalas). Első kiadás. A jeles vadászati hagyományokkal bíró magyar főúri családba születő Pálffy Pál gróf (1890-1972) visszaemlékezései. A számos magyar és külföldi vadászaton részt vevő és vadászati szaklapokban publikáló szerző emlékiratai emlékezetes bepillantást nyújtanak korábban nádori rangot is viselő családja XIX. és XX. századi mindennapjaiba, külföldi vadászkalandjaiba. A lapokon megelevenednek a szerző első világháborús harctéri tapasztalatai, diplomáciai kapcsolatrendszere, az emlékirat egyben pedig bemutatja a főúri vadászat XX. századi jellegzetességeit is. A szerző 1945 után külföldre kényszerült, vadászati írásai jó része német nyelven jelent meg. Az első nyomtatott oldalon német nyelvű ajándékozási bejegyzés, vadászati üdvözléssel: ,,Herrn Becker, In dankbarer Erinnerung an meinen Jagdurlaub im Revier Ottenhöfen. Waidmannsheil! A. Bogyay. Vuray 0. Tordai 0. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott Pálffy-címerrel, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.
20040.

14 000 HUF
37,14
40,00
Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló (1928. okt. - 1929. ápr.) Budapest, 1940. Vajna és Bokor (Athenaeum Rt. ny.) 223 + [1] p. + 39 t. (kétoldalas). Beszámoló Széchenyi Zsigmond (1898-1967) második afrikai, kenyai vadászkalandjáról, melyet Károlyi Istvánnal közösen tett meg. A kiadvány első kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az előzékeken a vadászkaland útvonalának színes térképe. Néhány oldal és néhány tábla enyhén foltos, néhány levél fűzése meglazult. A kiadvány 40 táblával teljes. Vuray 719. Tordai 1278. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
20041.

6 000 HUF
15,92
17,14
20042.

5 000 HUF
13,26
14,29
Vojnich Oszkár: British India, Burma, a maláji félsziget és Siam. Úti jegyzetek. Budapest, 1913. Singer és Wolfner (Korvin Testvérek ny.) 288 p. Egyetlen kiadás. Vojnich Oszkár (1864-1914) földbirtokos, világutazó, földrajzi író, etnográfiai gyűjtő. 1893-tól bejárta a világ számos részét, kezdeti észak-amerikai és európai utazásai után a század első évtizedében eljutott a Spitzbergákra, az olasz, majd az óceániai tűzhányókat tanulmányozta, vulkanológiai megfigyelések helyett érdeklődése azonban a néprajz és a vadászat felé fordult. Rendkívül gazdag néprajzi és vadászati fotóanyaggal illusztrált beszámolója 1910-1912 közötti indiai és hátsó-kelet-indiai útját örökíti meg. Személyes élményei előtt az egyes régiók angol beszámolókból és felmérésekből vett általános néprajzi és politikai jellemzése. Példányunkból négy levél hiányzik, számos levélen apró gyűrődések, néhány levélen apró foltosság, a kötet fűzése elengedett. Vuray 854. Fűzve, sérült, hiányos gerincű, első fedőborítóján javított kiadói borítóban.
20043.

4 000 HUF
10,61
11,43
10
Seton, Ernest Thompson:  Wild Animals I Have Known. Being the Personal Histories of Lobo, Silversop, Raggylug, Bingo, The Springfield Fox, The Pacing Mustang, Wully and Redruff. With 200 Drawings.  New York, 1916. Charles Scribners Sons. 357 + [3] p.  Ernest Thomspon Seton (1860-1946) angol festőművész, természetbúvár, vadtörténetek elbeszélője, állatvédő, indiánjogi aktivista. A saját maga által illusztrált állattörténetek személyes megfigyelésein alapulnak; korai vadászati időszaka után az állatok után nem vadászként, hanem állatvédőként és az állatok életének megfigyelőjeként járt. Természetjáró munkásságának hatása a szárba szökkenő cserkészmozgalomra és az állatvédelemre egyaránt felbecsülhetetlen. A mű első kiadása 1898-ban jelent meg. A szövegközti rajzokon kívül kötetünket további huszonkilenc részletgazdag, egész oldalas illusztráció díszíti.  Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, a gerincen felül apró sérülés. Körülvágatlan, szép példány.
20044.

Seton, Ernest Thompson: Wild Animals I Have Known. Being the Personal Histories of Lobo, Silversop, Raggylug, Bingo, The Springfield Fox, The Pacing Mustang, Wully and Redruff. With 200 Drawings. New York, 1916. Charles Scribner's Sons. 357 + [3] p. Ernest Thomspon Seton (1860-1946) angol festőművész, természetbúvár, vadtörténetek elbeszélője, állatvédő, indiánjogi aktivista. A saját maga által illusztrált állattörténetek személyes megfigyelésein alapulnak; korai vadászati időszaka után az állatok után nem vadászként, hanem állatvédőként és az állatok életének megfigyelőjeként járt. Természetjáró munkásságának hatása a szárba szökkenő cserkészmozgalomra és az állatvédelemre egyaránt felbecsülhetetlen. A mű első kiadása 1898-ban jelent meg. A szövegközti rajzokon kívül kötetünket további huszonkilenc részletgazdag, egész oldalas illusztráció díszíti. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, a gerincen felül apró sérülés. Körülvágatlan, szép példány.

4 000 HUF
10,61
11,43
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász író, az író meg vadászik. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,[1940], Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), 381+3 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopásnyomokkal, a gerinc felső részén a vászon, a gerinc belső részén meglazult, kissé laza fűzéssel.
20045.

4 000 HUF
10,61
11,43
Huszár László:,,Kwaheri, ,,Viszontlátásra Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás. Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európai vadász szemszögéből szemlélt részletével. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal, a táblákon Vezényi Elemér színes rajzaival. Példányunk első előzékén és első nyomtatott levelének margóján kisebb hiány, a belív egy levelén apró hiány, a színes térképmelléklet sérült, szakadt. Vuray 356. Tordai 607. Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.
20046.

Huszár László:,,Kwaheri'', ,,Viszontlátásra" Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás. Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európai vadász szemszögéből szemlélt részletével. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal, a táblákon Vezényi Elemér színes rajzaival. Példányunk első előzékén és első nyomtatott levelének margóján kisebb hiány, a belív egy levelén apró hiány, a színes térképmelléklet sérült, szakadt. Vuray 356. Tordai 607. Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.

7 000 HUF
18,57
20,00
Molnár Gábor: Jaguárországban. ,,Világjárók 18. Bp., 1960, Gondolat. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Könyvkötői, bordázott gerincű félbőr-kötésben, a borítón némi kopással.
20047.

3 000 HUF
7,96
8,57
20048.

2 400 HUF
6,37
6,86
20049.

1 800 HUF
4,77
5,14
3 db vadászati könyv: Bársony István: Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Vál., szerk. és az utószót írta: Véber Károly. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval. + Rácz Antal: Kwa Heri Tanzánia! Bp., 1973, Magvető. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. + Dr. Koller Mihály: Vadászatszervezés. Vadászati szabályzat. Bp., 1981, Magyar Vadászok Országos Szövetsége. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
20050.

2 400 HUF
6,37
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF