Tétel

Catalogue number:

20042.
467. Closed Online auction
Books: Hunting

5 000 HUF
12,95 EUR, 14,29 USD

Description:

Hedges, F[rederick] A[lbert] Mitchell: Battles With Giant Fish. With Illustrations from Photographs by Lady Richmond Brown. London, (1925). Duckworth & Co. (Printed by Hazell, Watson and Viney Ltd.) 1 t. (címkép) + 307 + [1] p. + 31 t. Frederick Albert Mitchell Hedges (1882-1959) angol utazó, kalandor, médiaszemélyiség. Fiatal korában apja tőzsdei cégénél dolgozott, majd egzotikus utazásokra indult. Az 1910-es évektől rendszeresen járt merész felfedezőutakra Közép- és Dél-Amerikába, ahol saját beszámolói szerint számos elfeledett várost és törzset talált meg, valamint törzsi kincset szerzett meg. Az elveszett atlantiszi civilizáció nyomait kutató, közép-amerikai kalandjaiból jól komponált rádióműsorokat mutatott be az Egyesült Államokban, éppen azokban az 1930-as években, amikor a bátor felfedezések és merész kalandok témája egyébként is ellepte a filléres füzetekben terjesztett amerikai ponyvairodalmat. E kötetében azonban nem archeológiai felfedezőútjait, hanem jó évtizeddel korábban jellemző horgászati kalandjait részletezi: a világ minden táján végrehajtott rája-, cápa- és egyéb nagyhal-vadászatait. A kötet első kiadása 1923-ban jelent meg, példányunk a harmadik lenyomatból való. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk