7 000 HUF
Huszár László:,,Kwaheri'', ,,Viszontlátásra" Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás. Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európai vadász szemszögéből szemlélt részletével. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal, a táblákon Vezényi Elemér színes rajzaival. Példányunk első előzékén és első nyomtatott levelének margóján kisebb hiány, a belív egy levelén apró hiány, a színes térképmelléklet sérült, szakadt. Vuray 356. Tordai 607. Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.