Tétel

Catalogue number:

20044.
467. Closed Online auction
Books: Hunting

4 000 HUF

Description:

Seton, Ernest Thompson: Wild Animals I Have Known. Being the Personal Histories of Lobo, Silversop, Raggylug, Bingo, The Springfield Fox, The Pacing Mustang, Wully and Redruff. With 200 Drawings. New York, 1916. Charles Scribner's Sons. 357 + [3] p. Ernest Thomspon Seton (1860-1946) angol festőművész, természetbúvár, vadtörténetek elbeszélője, állatvédő, indiánjogi aktivista. A saját maga által illusztrált állattörténetek személyes megfigyelésein alapulnak; korai vadászati időszaka után az állatok után nem vadászként, hanem állatvédőként és az állatok életének megfigyelőjeként járt. Természetjáró munkásságának hatása a szárba szökkenő cserkészmozgalomra és az állatvédelemre egyaránt felbecsülhetetlen. A mű első kiadása 1898-ban jelent meg. A szövegközti rajzokon kívül kötetünket további huszonkilenc részletgazdag, egész oldalas illusztráció díszíti. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, a gerincen felül apró sérülés. Körülvágatlan, szép példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk