4 000 HUF
10
Vojnich Oszkár: British India, Burma, a maláji félsziget és Siam. Úti jegyzetek. Budapest, 1913. Singer és Wolfner (Korvin Testvérek ny.) 288 p. Egyetlen kiadás. Vojnich Oszkár (1864-1914) földbirtokos, világutazó, földrajzi Ãró, etnográfiai gyűjtÅ‘. 1893-tól bejárta a világ számos részét, kezdeti észak-amerikai és európai utazásai után a század elsÅ‘ évtizedében eljutott a Spitzbergákra, az olasz, majd az óceániai tűzhányókat tanulmányozta, vulkanológiai megfigyelések helyett érdeklÅ‘dése azonban a néprajz és a vadászat felé fordult. RendkÃvül gazdag néprajzi és vadászati fotóanyaggal illusztrált beszámolója 1910-1912 közötti indiai és hátsó-kelet-indiai útját örökÃti meg. Személyes élményei elÅ‘tt az egyes régiók angol beszámolókból és felmérésekbÅ‘l vett általános néprajzi és politikai jellemzése. Példányunkból négy levél hiányzik, számos levélen apró gyűrÅ‘dések, néhány levélen apró foltosság, a kötet fűzése elengedett. Vuray 854. Fűzve, sérült, hiányos gerincű, elsÅ‘ fedÅ‘borÃtóján javÃtott kiadói borÃtóban.