Books: Judaica

Number of items: 25

(Buxtorf, Johannes) Joannis Buxtorfi: Synagoga Judaica noviter restaurata: Das ist: Erneuerte Jüdische Synagog, oder Jüden-Schul. Franckfurt und Leipzig, 1738. Kraussen. 1 rézmetszet mell. 8 sztl. lev. 608 l. 16 sztl. lev. Számos szövegközti rézmetszet illusztrációval a zsidó életből, szokásokból, ünnepekből, szertartásokból, fametszetű könyvdíszekkel, kétszínnyomásos, kétoldalas címlappal. Johannes Buxtorf (1564-1629), hebraista és orientalista. 39 évig a héber tudományok tanára Bázelban. Fő műve, a Synagoga Judaica (1. kiadás 1603-ban) a németországi zsidóság szokásait és társadalmát írja re részletes tudományossággal. Kiadói egészbőr kötésben, borítón vaknyomásos címerrel, gerincén kissé sérült. / Numerous intertextual copper engravings with illustrations from Jewish life, customs, holidays, ceremonies, woodcut book decorations, two-color printing, two-page title page. Johannes Buxtorf (1564-1629), Hebraist and Orientalist. He was a teacher of Hebrew studies in Basel for 39 years. His main work, Synagoga Judaica (1st edition in 1603), describes the customs and society of German Jewry with detailed scholarship. Publishers full leather binding, blind-printed coat of arms on cover, spine slightly damaged.
20336.

80 000 HUF
212,20
228,57
20337.

24 000 HUF
63,66
68,57
Otto Stobbe: Die Juden in Deutschland während des Mittelalters in politischer, socialer und rechtlicher Beziehung. Braunschweig, 1866, Schwetschke und Sohn, X+2+312 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, kijáró szennylappal, névbélyegzéssel (Ignaz Schlesinger?)
20338.

12 000 HUF
31,83
34,29
Katz, Shemuel: Jerusalem. Paintings and Drawings. (Aláírt.) Introduction: Chaim Guri.  Tel Aviv, 1972. United Artists Ltd. 14 t. (különálló nyomatok, ebből 6 színes). Folio. Shemuel Katz (1926-2010) magyar származású izraeli grafikusművész. Második világháborús lágerfogsága után Budapesten tanult építészetet, majd Párizsban grafikusművészetet. 1947-től élt Izraelben. 14 nyomatból álló gyűjteményünk akvarell technikával készült jeruzsálemi látképek és jelenetek sorozata, hátoldalán angol és héber nyelven feliratozva. Az egyes látképek: Wailing Wall - Alleys in the Old City - Dome of the Rock - Celestial Jerusalem - Zion Gate - Dung Gate and Mount Zion - Jaffa Gate - Lions Gate - Holy City - Wailing Wall And Excavations - ,,I have set watchmen upon thy walls, O Jerusalem - ,,I will worship toward thy holy temple - ,,Jerusalem is builded as a city that is compact together - Untitled [View of the Walls]. A gyűjtőmappa első fedőborítóján a művész saját kezű aláírása. Példányunk a bevezetőt nem tartalmazza. Tökéletes állapotú lapok, illusztrált kiadói védőmappában, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói mappában. Jó példány.
20339.

8 000 HUF
21,22
22,86
Papp Zsolt: A szolnoki zsidóság emlékkönyve. Szolnok - Bp., 2008, Szerzői. Kiadói papírkötés.
20340.

4 000 HUF
10,61
11,43
Áminoách, N[echemjá]: A vallásos munkásmozgalom. A palesztinai vallásos építőmunka története. A héber eredetiből fordította Fleischer Lipót. Budapest, 1946. A Magyarországi Báchád kiadása (Athenaeum ny.) 1 t. (címkép) + 50 + [2] p. + 2 t. (kétoldalas). Egyetlen magyar kiadás. Az első világháború végén megélénkült palesztinai zsidó bevándorlást és építkezést segítő, ,,Torá vá-ávodá (Tóra és munka) névre hallgató mozgalom összefogó szerve 1921-ben alakult meg. Tel-Avivban. A szervezet a bevándorló vallásos zsidók útépítő, később kibuc-építő munkáját szervezte. A vallásos munkásmozgalom első tíz évét áttekintő munka beszámol a mozgalom célkitűzésekről, eredményeiről, illetve tisztázza vallásos munkásmozgalma eltéréseit a világi munkásmozgalmi célkitűzésektől. A munka héber nyelven először 1931-ben (5691-ben) jelent meg, függelékben, táblázatos formában a mozgalom azóta elért eredményei. (Torá Vá-Ávodá könyvtár, 2.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20341.

Áminoách, N[echemjá]: A vallásos munkásmozgalom. A palesztinai vallásos építőmunka története. A héber eredetiből fordította Fleischer Lipót. Budapest, 1946. A Magyarországi Báchád kiadása (Athenaeum ny.) 1 t. (címkép) + 50 + [2] p. + 2 t. (kétoldalas). Egyetlen magyar kiadás. Az első világháború végén megélénkült palesztinai zsidó bevándorlást és építkezést segítő, ,,Torá vá-ávodá" (Tóra és munka) névre hallgató mozgalom összefogó szerve 1921-ben alakult meg. Tel-Avivban. A szervezet a bevándorló vallásos zsidók útépítő, később kibuc-építő munkáját szervezte. A vallásos munkásmozgalom első tíz évét áttekintő munka beszámol a mozgalom célkitűzésekről, eredményeiről, illetve tisztázza vallásos munkásmozgalma eltéréseit a világi munkásmozgalmi célkitűzésektől. A munka héber nyelven először 1931-ben (5691-ben) jelent meg, függelékben, táblázatos formában a mozgalom azóta elért eredményei. (Torá Vá-Ávodá könyvtár, 2.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

4 000 HUF
10,61
11,43
Holocaust Magyarországon és Budapesten 1944. (Névmutató és térképek). Bp., 2015, Hibernia Nova Kft. Kiadói tűzött papírkötés, két térkép-melléklettel.
20342.

3 000 HUF
7,96
8,57
20343.

4 800 HUF
12,73
13,71
Zsoltárok könyve. Héber nyelvű modern imakönyv. Díszes modern kemény-kötésben.
20344.

2 400 HUF
6,37
6,86
Mezei Gábor: Hat év megpróbáltatás. Egy munkaszolgálatos hadifogoly naplója. Bp., 2000, Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a borító sarkán ázásnyommal.
20345.

1 000 HUF
2,65
2,86
Izrael/1964. Tények, számok, adatok. Jeruzsálem, 1964, Izraeli Külügyminisztérium Tájékoztató Ügyosztálya. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, a hátsó borító kissé foltos.
20346.

1 000 HUF
2,65
2,86
László Károly: Tóparti nyaralás. Egy túlélő visszagondol. Ford.: Eszterházy Mátyás. [Miskolc, 1990], Borsodi Nyomda. Kiadói papírkötés.
20347.

1 000 HUF
2,65
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF